پیش بینی نامزد بهترین بازیگر مرد اسکار ۲۰۱۵

با وجود این که هنوز ۵ ماه به مراسم آکادمی اواردز (Academy Awards) باقی مانده ، ولی پیش بینی ها از الان آغاز شده است . هر چند این جمله هر سال گفته می شود ولی امسال نیز باید گفت : اسکار ۲۰۱۵ رقابتی ترین دوره در بخش بهترین بازیگر مرد است .

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، بعد از برگزاری جشنواره ” کن ” در ماه می ، اجرای ” استیو کارل ” در نقش” جان دو پونت ” در فیلم “Foxcatcher” و ” تیموتی اسپال ” ، که جایزه بهترین بازیگر مـرد را برای فیلم “Mr. turner” از آن خود کرد ، مورد توجه بسیاری قرار گرفت. در جشنواره های “تلوراید ، .Telluride ” و “تورنتو ، Toronto” نیز بازی بازیگرانی چون ” ادیه ردمین” در “The theory of everything” و “بندیکت کامبربچ” برای فیلم “The imitation game”دیده شد.

“مایکل کیتون” (Michael Keaton) در فیلم “Birdman” بعد از جشنواره ی “تلوراید” و اکران محدود فیلمش توانست از دیگر رقبای خود پیشی بگیرد و در صف اول نامزد های قابل پیش بینی برای بهترین بازیگر مرد اسکار بایستد.  وی همچنین توانست با این نقش بهترین نقد های دوره ی بازیگری اش را دریافت کند و برای خود جایی در میان دیگر نامزد های احتمالی باز کند.

تنها نکته ی قابل بحث در مورد “کیتون”  توجه منتقدان به فروش این فیلم در گیشه است. “Dallas buyers club” هم در گیشه کمتر از ۲۸ میلیون دلار فروخته است ولی با این حال با دو جایزه اسکار برای گروهش به خانه رفت . رقبای این فیلم هم فیلم های پرفروشی مثل “The Wolf Of Wall Street”  و “American Hustle” بوده اند. حتی فیلم “کیت بلانشت” با فروش ۳۳ میلیونی خود توانست “سندرا بولاک” ۲۷۴ میلیونی را شکست دهد.

“کیتون” ۶۳ ساله در نسل خودش کهنه کارترین بازیگر این صنعت است. او در ژانر های مختلفی از جمله کمدی (“Mr.mom”) تا داستان های ابر قهرمانی (“Batman”) و درام های سیاه (“Clean And Sober”) بازی کرده است ولی هیچوقت برای اسکار نامزد نشده است. نقش “کیتون” در “birdman”  به او این اجازه را داد تا دامنه ی وسیع استعداد خود را به نمایش بگذارد.

او در این فیلم نقش بازیگری را دارد که برای بیرون آمدن از سایه  نقش ابرقهرمانی که قبلا بازی کرده است تلاش می کند. گویی که این نقش برای “کیتون” نوشته شده است.

اما شاید مهمترین نکته این باشد که “کیتون”محبوب است. وقتی اسم او می آید مردم با خاطرات خوشی در مورد فیلم های اول او و شهرتش به عنوان مرد خوب صحبت می کنند. او در حال حاضر خیلی روی بورس نیست ولی در خاطرات بسیاری ثبت شده است. برای یک نسل کامل از رای دهندگان او اولین و تنها “بتمن” است.

البته قابل بحث است که بگوییم کسی به اندازه “استیو کارل” در هالیوود دوست داشتنی نیست . و البته “استیو کارل” در نقش خود دچار تحولی فیزیکی می شود – چیزی که اسکاری ها آن را دوست دارند- تا “دو پونت” قاتل را بازی کند.

با وجود فیلم “Foxcatcher” که در ۱۴ نوامبر اکران خواهد شد و البته چندین فیلم دیگر  که باید دیده شود، “کیتون” راه درازی را در پیش دارد و تقریبا هیچ چیز قطعی نیست. ولی اکنون “کیتون” می تواند از این نقد های مثبت لذت ببرد و منتظر یک نامزدی در اسکار باشد.

منبع: ورایتی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *