پیش بینی نویسندگان سینما فستیوال از برگزیدگان جوایز اسکار ۲۰۱۵

جایزه آکادمی اسکار جایزه‌ای است که هر ساله توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (AMPAS) آمریکا به بهترین آثار صنعت سینما اهدا می‌شود . این مراسم یکی از شاخص‌ترین مراسم‌ اهدای جوایز در جهان است که البته همه ی ما می دانیم فرای شاخصه های سینمایی ، المان های سیاسی در تعیین برگزیده این جایزه بسیار تاثیرگذار است .

اولین مراسم اسکار در ۱۶ می  ۱۹۲۹ در هتل روزولت در هالیوود، کالیفرنیا به افتخار فیلم‌های برجستهٔ سال ۱۹۲۷ و ۱۹۲۸ برگزار شد . هشتاد و هفتمین مراسم جایزه اسکار نیز در تاریخ ۲۲ فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی در سالن دالبی تئاتر “لس آنجلس” برگزار می شود و اجرای این برنامه بر عهده نیل پاتریک هریس ، هنرپیشه آمریکایی خواهد بود .

 در این چند سال اخیر بعد سیاسی جایزه اسکار بر همگان مشخص شده است . دیدیم بعد از آنکه فیلم “جدایی نادر از سیمین” توانست اسکار بهترین فیلم خارجی زبان این آکادمی را از آن خود کند ، اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی در سال ۲۰۱۳ به فیلم “آرگو” رسید که ماهیتی ضد ایرانی دارد . در اسکار ۲۰۱۴ نیز شاهد آن بودیم که فیلم “۱۲ سال بردگی” که فیلمی نژادپرستانه محسوب می شود ، جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد و حال که کمتر از ۲۴ ساعت به مشخص شدن برگزیدگان هشتاد و هفتمین جایزه اسکار باقی مانده است ، توجهات به سمت فیلم “تک تیرانداز آمریکایی” است که خاطرات یکی از تک تیراندازهای یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده را به تصویر می کشد که به عنوان موفق‌ترین و مرگبارترین تک‌تیرانداز تاریخ ارتش ایالات متحده در عراق محسوب می شود . حال باید ببینیم که امسال این جایزه به ظاهر سینمایی چگونه میان فیلمسازان تقسیم خواهد شد .

نویسندگان سینما فستیوال همچون سال های گذشته پیش بینی خود را از جایزه اسکار ۲۰۱۵ اعلام کرده اند که آن را در جداول زیر می توانید مشاهده کنید . باید منتظر بمانیم که سرانجام این جایزه در سال ۲۰۱۵ چه خواهد شد .

 

سینما فستیوال

 

سینما فستیوال

 

سید مرتضی امیدی دیگر نویسنده و منتقد سینما فستیوال نیز ضمن امتناع از شرکت در نظرسنجی ، افزود که هیچ یک از فیلم های حاضر در اسکار امسال ، کیفیت اسکاری ندارند ، نه کیفیت فیلم های خوبِ اسکار و نه کیفیت فیلم های بدِ آن !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *