پوستر جشنواره فیلم کودک در اصفهان رونمایی شد

پوستر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان طی مراسمی با حضور مسئولان جشنواره و داوران کودک و نوجوان در اصفهان رونمایی شد.

سینما فستیوال 

به گزارش سینما فستیوال ، در این مراسم که امروز 18 شهریور ماه در تالار هنر شهر اصفهان برگزار شد، سیدحسینعلی شهیدی مدیر اجرایی جشنواره ضمن خیرمقدم به حاضران، با سپاس از زحمات دست‌اندرکاران جشنواره در سال‌های گذشته، حضور مدیران جشنواره بیست و هشتم فیلم کودک را به واسطه دغدغه‌های فرهنگی‌ و فهم و درک بالای مدیران این دوره جشنواره ارج نهاد و یکی از نشانه‌های این دغدغه و فهم فرهنگی را برپایی مراسم رونمایی از پوستر این دوره در شهر اصفهان (برخلاف دوره‌های پیش) دانست.

در ادامه مراسم، گروه‌های کودک و نوجوان حاضر به اجرای «باز باران با ترانه» و سرود ای‌ایران پرداختند و سپس، مهدی مسعودشاهی دبیر جشنواره با اشاره به پشت سرگذاشتن دهه کرامت، تقارن این ایام را با برپایی این مراسم به فال نیک گرفت.

او در سخنانش به لزوم توجه و رجوع جشنواره به فرهنگ ایرانی و اسلامی سخن گفت و اظهارامیدواری کرد که برنامه‌های این دوره جشنواره در شأن فرهنگ ایرانی و اسلامی و شئوناتی باشد که این کشور در دنیا به نامش شناخته شده است.

مسعودشاهی همچنین گفت: در دنیایی که همه شاهدیم اطفال معصوم بیگناه قربانی خواسته‌های دنیایی جهانخواران می‌شوند، جشنواره کودک و پیام انسانی آن چگونه می‌تواند فرهنگ ایرانی و اسلامی ما را به جهانیان معرفی کند.

او در بخشی از سخنانش به این نکته اشاره کرد که با دیدن شور و اشتیاقی کودکان و نوجوانی احساس جوانی می‌کند و این مراسم باید به دست خودبچه‌های اصفهان اداره شود.

بنا بر این گزارش، در ادامه با پخش نماهنگی از پوسترهای بیست و هفت دوره جشنواره فیلم کودک، طی مراسمی با حضور مسعودشاهی و شهیدی و نیز سه داور کودک و دو خبرنگار کودک حاضر در جشنواره امسال، پوستر این دوره جشنواره که حسین زارعی آن را بر اساس نشانه‌های فرهنگی هنر بومی اصفهان طراحی کرده است، رونمایی شد.

در بخش آخر مراسم نیز پس از سخنان کوتاه فرزان معظم مسئول داوران کودک و نوجوان جشنواره، داوران این دوره و خبرنگاران کودک و نوجوانان روی سن حاضر شدند و در قابی باحضور دبیران و مسئولان جشنواره، عکسی به یادگار گرفتند.

از حاضران در این مراسم می‌توان به ناصر باکیده (مسئول دبیرخانه و بخش استان‌ها)، احمدناطقی (مسئول بخش جنبی و بخش مواد تبلیغی)، محمد پرویزی (مدیر هنری جشنواره)، مهدی بقایی (رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان)، فرزان معظم (مسئول کمیته داوران کودک و نوجوان) و … اشاره کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *