پرویز شاهین خو بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت

پرویز شاهین خو بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون صبح امروز ۱۶ مرداد ماه چشم از جهان فرو بست.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، پرویز شاهین خو بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون صبح امروز ۱۶ مرداد ماه پس آنکه حدود یک ماه در بستر بیماری بود ، درگذشت .

به گفته مینا شاهین خو دختر این هنرمند ، مدتی بعد از آخرین حضور پرویز شاهین خو در جشن خانه سینما ، این هنرمند به دلیل مشکلات قلبی عمل آنژیو انجام داد و بعد از آن هم دچار ناراحتی ریه شد تا جایی که یک ماه آخر را به طور کامل بستری بود.

پیکر این هنرمند پیشکوت به بهشت زهرا منتقل شده و فردا ۱۷ مرداد ماه ساعت ۸ صبح مراسم تشییع و خاکسپاری از همان بهشت زهرا (س) به سمت قطعه ۷۳ ردیف ۷۲ انجام می شود.

پرویز شاهین خو متولد ۱۲۹۴ بود. وی در سال ۱۳۱۲ در گروه تئاتر خیرخواه مشغول بازی در تئاتر شد و در سال ۱۳۱۴ در کلاس سینمایی اوگانیاس شرکت کرد که موجب شد در دو فیلم به نام های «آبی و رابی» و «حاج آقا آکتور سینما» همکاری کند. وی در سال ۱۳۱۷ وارد هنرستان هنرپیشگی شد و بعد از گرفتن دیپلم از سال ۱۳۱۸ در تئاتر «نصر و دهقان» به اجرای نقش‌های مختلف پرداخت.

ایفای نقش در سریال های «سربداران» ، «روزی روزگاری»، «تفنگ سرپر»، «امام علی»، «ولایت عشق»، «میرزاکوچک خان» و برخی مجموعه‌های تاریخی دیگر از کارهای اوست.

از آخرین کارهای شاهین خو نیز می توان به فیلم سینمایی «بابا عزیز» به کارگردانی ناصر خمیر محصول مشترک ایران و فرانسه اشاره کرد که به زندگی ابراهیم ادهم می پرداخت.

وبسایت سینما فستیوال درگذشت این هنرمند باسابقه عرصه سینما ، تئاتر و تلویزیون را به خانواده ایشان تسلیت می گوید و برای این درگذشته از خداوند متعال طلب آمرزش و مغفرت دارد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *