پاییز و نمایش شش فیلم در گروه «هنر و تجربه»

فیلم‌های «خانه مادری‌ام مرداب»، «دایره»، «بیگانه و بومی»، «دو خواهر»، «از طرف آن‌ها» و «سینما سگ» از تولیدات انجمن سینمای جوان طی فصل جاری در گروه سینمایی «هنر و تجربه» روی پرده می‌روند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، فیلم‌های «خانه مادری‌ام مرداب» مهراد اسکویی، «دایره» محمد شیروانی، «بیگانه و بومی» علی‌محمد قاسمی، «دو خواهر» بیژن میرباقری، «سینما سگ» شاهد احمدلو و «از طرف آن‌ها» سعید روستایی که تهیه و تولید این آثار را انجمن سینمای جوان بر عهده داشته است، توسط گروه سینمایی «هنر و تجربه» در فصل پاییز اکران می‌شوند.

بنابراین گزارش، «خانه مادری‌ام مرداب» مهراد اسکویی، جایزه خرس نقره‌ای از جشنواره بین‌المللی فیلم EBENSEE اتریش، جایزه بزرگ هیئت داوران از جشنواره بین‌المللی فیلم MAREMMA doc ایتالیا، جایزه بزرگ هیئت داوران از جشنواره بین‌المللی فیلم EVERY فرانسه و.. را بدست آورده است.

همچنین فیلم «دایره» اولین فیلم کوتاه محمد شیروانی است که به عنوان اولین فیلم کوتاه ایرانی پس از انقلاب به فستیوال بین‌المللی کن راه پیدا کرد. «محمد شیروانی» کارگردانی است که در ادامه مسیر فیلمسازی‌اش با ساخت آثار متفاوت شناخته شد. این فیلم داستان پیرمردی نظامی است که دوران کهنسالی خود را پس از انقلاب اسلامی می‎گذراند و در حسرت بازی کودکی‌اش است.

«شاهد احمدلو»‌ همان بازیگر کودک فیلم‌های سرب، دندان مار و گروهبان و… بعد‌ها حضورش در سینما را به عنوان کارگردان ادامه داد و فیلم‌های کوتاه و سینمایی ساخت. فیلم کوتاه «سینما سگ» داستان یک گروه فیلمساز است که می‌خواهند پلانی از یک سگ بگیرند اما هر کاری می‌کنند، سگ پارس نمی‌کند.

«دو خواهر» را میرباقری در سال ۷۸ ساخت و این فیلم کوتاه ۱۸ دقیقه‌ای توانسته مدال نقره یونیکا هلند، نشان طلا از فستیوال ابنزی اتریش، جایزه بزرگ و بهترین فیلم داستانی از جشنواره بیلبائو اسپانیا و جایزه بزرگ جشنواره فیلم کوتاه لیختن‌اشتاین را دریافت کند. این فیلم داستان دو خواهری را روایت می‌کند که در زمان آزادی اسرای جنگ بسر می‌برند و یکی از خواهران در انتظار بازگشت آزاده‌اش است.

«از طرف آن‌ها (مراسم)» سعید روستایی درباره تلاش یک مادر برای برگزاری آبرومندانه مراسم عروسی پسرش است. این اثر نزدیک به 50 تندیس داخلی و خارجی را از آن خود کرده است که از این میان می‌توان به دریافت بهترین فیلم تندیس جشنواره تصویر سال اشاره کرد.

علی‌محمد قاسمی نیز با «بیگانه و بومی» در جشنواره‌ کن حضور داشته است. در یکصد جشنواره معتبر داخلی و بین‌المللی (از جمله کن فرانسه، ونیز ایتالیا، کلرمون فران فرانسه، پوسان کره و…) حضور یافته و جوایز زیادی را نیز کسب کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *