پایان یازدهمین جشنواره نهال با بزرگداشت کامران شیردل

یازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال در ایوان شمس به کار خود پایان داد .

سینما فستیوال 

به گزارش سینما فستیوال ، مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال در ساعت 18 روز شنبه 10 خرداد ماه 93 در سالن آفتاب ایوان شمس آغاز شد .

در ابتدای این مراسم ، علیرضا قاسمی ، دبیر جشنواره به روی سن آمد و بیانیه این جشنواره را برای حضار قرائت کرد و سپس از دکتر اکرمی ، رئیس دانشگاه هنر تقاضا نمود برای ایراد سخنرانی به روی سن بیاید .

دکتر اکرمی ، ضمن خوشامدگویی میهمانان از دلایل شکل گیری این جشنواره و موفقیتی که این جشنواره تاکنون داشته توضیح داد .

پس از آن بهرام عمرانی ، کسی که مسئولیت بزرگداشت استاد شیردل را برعهده داشت ، از چگونگی برگزاری این بزرگداشت و همچنین دلایل انتخاب بزرگداشت برای این استاد سخن گفت .

شهاب الدین عادل ، مستندساز، پژوهشگر و عضو هیات علمی دانشکده سینما تئاتر پس از خوشامدگویی به میهمانان و کامران شیردل ، خاطره ای از ایشان نقل کرد و در ادامه بیوگرافی کامران شیردل را برای میهمانان به اختصار بیان نمود . سپس رخشان بنی اعتماد و کیانوش اعیاری به روی سن آمدند و لوح تقدیری به رسم یادبود به ایشان تقدیم کردند .

سوپرایز مراسم امشب ارتباط با امیر نادری از نیویورک بود ، او در وصف کامران شیردل گفت : او چشم من را به دنیای مدرن باز کرد اگر او در این مدت فیلم نساخته ، به جایش ” آدم ” ساخته و به فیلمسازان ما چیزها یاد داده است . امیر نادری در پایان از شیردل خواست که فیلمش را بسازد و کارش را ادامه دهد .

پس از پخش گزیده ای از فیلم های شیردل ، برنامه بعدی اختتامیه به اجرای قطعات موسیقی توسط گروهی از هنرمندان جوان اختصاص یافت .

ضیا هاشمی ، معاون وزارت علوم و فناوری ، نیز به عنوان آخرین نفر به روی سن آمد و تجارب استاد شیردل را ارزنده دانست و او را الگویی برای دانشجویان معرفی کرد .

هاشمی در رابطه با برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نکاتی را یاد آور شد و در ادامه به دانشجویان گفت : تلاشی که برای معرفی فیلم کوتاه دارید ، کار ارزشمندی است ، زیرا بدون شک بدون ایده نمی توان فیلم کوتاه ساخت .

فیلم ساز جوان ما در این جشنواره می تواند توانمندی هایش را عرضه کند که برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب فرصت خوبی است .

پس ازسخنرانی ضیا هاشمی، علیرضا اسفندیار نژاد به روی سن آمد و شاهین دانشور را به عنوان دبیر دوره دوازدهم جشنواره فیلم کوتاه نهال با حداکثر آرا معرفی نمود .

آخرین برنامه اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه نهال پخش کلیپی با عنوان نهال در یک نگاه بود که پس از آن مجری برنامه به اعلام اسامی برگزیده یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه نهال در 13 بخش مختلف پرداخت و پرونده جشنواره فیلم دانشجویی تا سال آینده بسته شد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *