پایان نهمین جشنواره فیلم و عکس استان بوشهر

نهمین جشنواره فیلم و عکس استان بوشهر در دشتستان پایان یافت.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، عصر 8 خرداد ماه آیین اختتامیه گردهمایی سالانه فیلمسازان و عکاسان برازجان برگزار شد.

در این مراسم که نهمین هفته فیلم و عکس سینمای جوانان برازجان بود سرپرست انجمن این شهر اظهار داشت:هنرمندان استان بوشهر و به ویژه دشتستان نقش مهمی در توسعه فرهنگی منطقه دارند و همواره شاهد آثار ارزشمند این عزیزان بوده‌ایم.

شهرام سلیمی‌فرد با اشاره به برگزاری این گردهمایی بزرگ جوانان افزود: نهمین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوان در شهرستان دشتستان به همت انجمن سینمای جوان برازجان به مدت یک هفته برگزار شد که استقبال بسیار خوبی از این جشنواره به عمل آمد.

وی با اشاره به جزییات این جشنواره خاطرنشان کرد: پخش 40 فیلم کوتاه و نمایش 70 قطعه عکس انتخابی از هنرمندان جوان این شهر و همچنین تجلیل از هنرمندان و تصویربرداران برتر دشتستانی از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.

سرپرست انجمن سینمای جوان برازجان گفت: برگزاری تور عکاسی در شهر برازجان، راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی عکاسی و تصویربرداری ، ورک شاپ آموزشی عکاسی خبری و نور و تصویر، تقدیر از مدرسان انجمن و صاحبان عناوین دفتر برازجان از جمله برنامه‌های این هفته بوده است. نمایش فیلم‌های تولیدی هنرجویان این دفتر از مهم‌ترین برنامه‌های نهمین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوان به شمار می رفت.

سلیمی‌فرد بیان کرد: هفته فیلم و عکس امسال به نام مرحوم “علیرضا حسینی”، عکاس پیشکسوت انجمن سینمای جوان برازجان نام‌گذاری شد و نمایش تولیدات جدید انجمن در بخش فیلم به همراه نمایش آثار تولیدی دهه‌های 60 و 70 این انجمن در سانسی ویژه از بخش‌های ویژه این هفته بود.

وی در ادامه اظهار داشت: هفته‌های فیلم و عکس در مدیریت‌های قبلی و ستاد مرکزی انجمن، بودجه و تعریف خاصی داشت و علت برگزاری این هفته‌ها ایجاد رقابت بین هنرجویان دفاتر بود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر برگزاری این هفته‌ها متوقف شده بود ولی با مدیریت جدید انجمن، برگزاری این دوره ‌ها با هدف بالا بردن کیفیت عکس‌ها و فیلم‌های دفاتر، نقد و بررسی آثار بدون داوری و استرس هنرجو و نمایش آثار با حضور خانواده‌های هنرجویان می‌باشد و خروجی آن نیز عکس‌ها و فیلم‌های با کیفیت برای حضور در مسابقات و جشنواره‌های داخلی و خارجی خواهد بود. بر این مبنا برگزاری این گردهمایی‌ها مجددا آغاز شده و در دفتر برازجان نیز هفته‌ی فیلم و عکس از روز یکشنبه، 4 خردادماه آغاز شد.

در ادامه آیین اختتامیه از علی جهدکار هنرمند دشتستانی و خانواده هنرمند مرحوم علیرضا حسینی به صورت ویژه تجلیل شد.

مراسم اختتامیه این گردهمایی با حضور مسئولین و مقامات و هنرمندان، هنرجویان و اساتید شهر دشتستان در روز پنج‌شنبه، 8 خردادماه در سالن این دفتر در برازجان برگزار شد.

منبع: ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *