پاسخ دبیر جشنواره حقیقت به اعتراض کارگردان “زار خاک”

دبیر جشنواره سینما حقیقت در پی اعتراض‌های کارگردان فیلم «زارخاک» درباره کیفیت نمایش فیلمش در سینما «سپیده» گفت: کیفیت پخش فیلم در سینما همین است، معمولا دوستان فیلم‌ها را در مانیتورهای کوچک می‌بینند اما وقتی فیلم روی پرده سینما به نمایش درمی‌آید، غافلگیر می‌شوند.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد: تمام پروژکتورهای سالن‌ها را چک کرده بودم که همه سالم هستند. شاید کارگردان «زارخاک» توقع سیستم دیگری را در سینما دارد که ما نمی‌توانیم سیستم نمایش فیلم را در سینماها تغییر بدهیم.

او در عین حال تصریح کرد: البته بعضی از آثار مستند خیلی مبتنی بر رنگ و نور هستند و این فیلم هم نیز این ویژگی را دارد و من تلاش می‌کنم برای نمایش آن در سینما فلسطین این مشکل را جبران کنم تا این فیلم با کیفیت خوبی در این سینما نمایش داده شود.

همچنین شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تکرار نمایش سه فیلم «نگاه سکوت»، «مه» و «چنارستان» به کارگردانی هادی آفریده خبر داد.

او گفت: این سه فیلم در جاهای خالی جدول که از ابتدا برای فیلم‌هایی در نظر گرفته شده که مورد استقبال قرار می‌گیرند، نمایش داده می‌شوند و به زودی اعلام می‌شود که هر فیلمی چه نوبتی تکرار خواهد شد.

 فیلم «مه» به کارگردانی نیکول ووگله محصول کشور آلمان است که در اولین روز جشنواره ساعت 9 و 30 دقیقه صبح به نمایش درآمد و بسیاری از مخاطبان معتقد بودند این فیلم زمان خوبی اکران نشده و علاقه‌مندان زیادی نتوانستند آن را ببینند.

همچنین فیلم «نگاه سکوت» به کارگردانی جاشوآ اوپنهایمر محصولی از کشور دانمارک است که شامگاه دوشنبه 10 آذرماه در بخش نمایش‌های ویژه یعنی ساعت 21 و 45 دقیقه به نمایش درآمد و تعداد زیادی از تماشاگران موفق به دیدن آن نشدند.

فیلم «چنارستان» ساخته هادی آفریده نیز دیگر اثری بود که مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت و تعداد زیادی شامگاه دوشنبه 10 آذرماه به صورت ایستاده آن را تماشا کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *