وودی آلن با ” مرد منطقی ” به کن می رود

جدیدترین ساخته وودی آلن کارگردان صاحب سبک سینمای جهان به احتمال فراوان در شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن حضور می‌یابد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، وودی آلن پس از ساخت فیلم «جادو در مهتاب» قصد دارد فیلم جدیدش را با عنوان «مرد منطقی» راهی جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵ کند.
در این فیلم که در ایالت «رودایلند» آمریکا ساخته شده است، بازیگرانی چون خواکین فینیکس و اما استون مقابل دوربین وودی آلن رفته‌اند که روایتگر داستان یک پروفسور دانشگاه و یکی از دانشجویانش است.
به گزارش ورایتی، آلن بیش از این با فیلم‌هایی چون «غریبه‌ای دراز و سیاه را ملاقات خواهی کرد»، «رز بنفش قاهره» و «نیمه شب در پاریس» در جشنواره کن حضور داشته است.
وی طی سه دهه فیلم‌سازی، بیش از ۴۵ فیلم ساخته که با آن‌ها افتخارات و جوایز سینمایی متعددی کسب کرده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به چهار جایزه اسکار و دو جایزه گلدن گلوب می‌توان اشاره کرد.
دو جایزه‌ بهترین کارگردانی و شش جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه از جوایز بفتا انگلیس، خرس نقره‌ای جشنواره‌ برلین در سال ۱۹۷۵، جایزه‌ فیپرشی جشنواره‌ کن در سال ۱۹۸۵ برای «رز بنفش قاهره»، دو جایزه‌ بهترین فیلم خارجی از جوایز سزار فرانسه برای «منهتن» و «رز بنفش قاهره»، جایزه بهترین فیلم اروپایی از جوایز گویا اسپانیا در سال ۲۰۰۶ برای «امتیاز نهایی»، شیر طلای افتخاری جشنواره‌ ونیز در سال ۱۹۹۵، جایزه‌ یک عمر دستاورد سینمایی از جشنواره‌ سن‌سباستین در سال ۲۰۰۴ از دیگر افتخارات سینمایی این کارگردان بزرگ محسوب می‌شوند.
«آنی‌هال»، «صحنه‌های داخلی»، «منهتن»، «خاطرات اکلیلی»، «امتیاز نهایی»، «آلیس»، «ویکی کریستینا بارسلونا»، «گلوله‌های بر فراز برادوی»، «آفرودیت قدرتمند»، «شالوده‌شکن»، «نیمه شب در پاریس»، «تقدیم به رم با عشق» و «یاسمن غمگین» از جمله ساخته‌های این کارگردان صاحب‌نام سینمای جهان است.
شصت‌وهشتمین جشنواره فیلم کن از ۱۴ تا ۲۴ می ۲۰۱۵ در جنوب فرانسه برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *