واکنش هنگامه قاضیانی از مصاحبه پردردسرش با یک خبرگزاری

اعتراض هنگامه قاضیانی به نحوه انتشار یک مصاحبه با یک خبرگزاری: گفتم شهداد روحانی از صدایم تعریف کرد اما منتشر شد آقای روحانی (رئيس جمهور) از صدای من تعريف کرده است.

قاضیانی

به گزارش سینما فستیوال، چندي پيش خبرنگار يکي از خبرگزاريهاي مطرح با هنگامه قاضیانی  گفتگويي را در آستانه عيد نوروز 93 انجام داد و اين گفتگو (بدون اين که خبرنگار  وی در جريان بگذارد) سه ماه بعد از سوي آن خبرگزاري منتشر شد .

هنگامه قاضیانی در همین رابطه توضیح داد : چندي پيش خبرنگار يکي از خبرگزاريهاي مطرح با من گفتگويي را در آستانه عيد نوروز 93 انجام داد و اين گفتگو (بدون اين که خبرنگار  مرا در جريان بگذارد) سه ماه بعد از سوي آن خبرگزاري منتشر شد .که به نظر من ، رفتاري غيرحرفهاي بود چرا که من انجام اين گفت وگو را به شرطي پذيرفته بودم که به مناسبت سال نو منتشر شود و نه چند ماه بعد از آن، ضمن آن که آن خبرنگار محترم ميتوانست با يک تماس کوچک مرا در جريان قرار دهد تا اگر قرار است گفت وگو در اواخر ارديبهشت ماه روي خط خبرگزاري برود، حاوي نقطه نظرات تازه تري باشد.
خبرنگار مذکور در خلال گفت وگو بحث همخواني من در سرود اي ايران را که سه سال پيش در پانزدهمين جشن سينما اجرا شد، پيش کشيد و من در پاسخ به تمايل خود در حضور در اين حيطه اشاره کردم و اين که در اين سالها سعي کرده ام در اين زمينه فعاليتهايي داشته باشم و در کاري براي بيماران سرطاني هم، همصدايي کرده ام. در بخشي از گفتگو به اين نکته اشاره کردم که شهداد روحاني (رهبر ارکستر جشن خانه سينما)  وقتي صداي من را در همصدايي ” اي ايران ” شنيد، از کارم تعريف کرد و به من توصيه کرد تا صدايم را تقويت کنم، اما متأسفانه، در گفت وگوي مذکور نوشته شد که: آقاي روحاني (رئيس جمهور) از صداي من تعريف کرده است!!! ضمن آن که به جز اين بي دقتي فاحش، متأسفانه گفت وگوکننده يکسري حرفهاي ردوبدل شده بين من و خودش را نيز که تناسبي براي انتشار نداشته، در خلال گفت وگو آورده است.
در حال حاضر و پس از اعتراض من، هر دو قسمت مصاحبه از خروجي خبرگزاري مذکور حذف شده و اين در حالي است که متن آن گفت وگوي مخدوش، در سايتهاي ديگر و برخي نشريات استفاده شده و ميليونها نفر آن را خوانده اند. شکي در حسن نيت و تلاش خبرنگاران محترم سينمايي ندارم اما پرسش من اين است که آيا دبيران گروههاي فرهنگي خبرگزاريها و ساير نشريات، اخبار و گفت وگوهاي رسيده را به دقت ميخوانند؟ آيا آنها بايد به خاطر هر گفت وگو، متن آن را به تأييد گفتگو شونده برسانند؟ و آيا از اين پس، ما بايد در تقابل با خبرنگاران عزيز، اصل را بر بياعتمادي بگذاريم و تقاضا کنيم براي هر خبر يا گفتوگو، متن تنظيمشده را به دست ما برسانند؟
بر اين باورم که عزيزان خبرنگار در حوزه سينما جزو اقشار زحمتکش رسانه ها هستند اما آيا نبايد تعامل، دقت و آگاهي را بيش از اين، به رفتار و فعاليت حرفهاي خود اضافه کنند؟

به گزارش سینما فستیوال، هنگامه قاضیانی در حال حاضر فیلم زندگی مشترک آقای محمودی  و بانو را بر روی پرده ی سینما ها دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *