هیئت انتخاب هشتمین جشنواره پروین اعتصامی معرفی شدند

آثار رسیده به دبیرخانه هشتمین جشنواره پروین اعتصامی توسط پریوش نظریه، مجید برزگر، مهرزاد دانش، بهرام عظیم پور، منوچهر مشیری، محمدرضا اصلانی و علیرضا گلپایگانی انتخاب می شوند.

جشنواره فیلم پروین اعتصامی
به گزارش سینمافستیوال ، تعداد آثار رسیده به دفتر جشنواره 1175 فیلم در بخش های داستانی، پویانمایی، تجربی و مستند است که این آثار توسط اعضای هیات انتخاب به ریاست محمدرضا اصلانی مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.محمدرضا اصلانی، فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای تزئینی است. وی فعالیت حرفه ای خود را در عرصه سینما از سال 1346 با ساخت فیلم مستند جام حسنلو آغاز کرده و فیلم های سینمایی چون ˈشطرنج بادˈ، ˈآتش سبزˈ نیز از ساخته های وی است.پریوش نظریه، به عنوان بازیگر، مستند ساز و عکاس در سینمای ایران فعالیت می کند. نظریه با بازی در فیلم پدر ساخته مجید مجیدی خود را به سینمای ایران معرفی کرد. وی در مستند های سوتماگ، هورامان، من و عروسکم و کولی ها به عنوان کارگردان حضور داشته است.به گزارش جشنواره پروین اعتصامی، مجید برزگر، نویسنده، کارگردان و عکاس ایرانی است. او تاکنون دو فیلم بلند سینمایی به نام های فصل باران های موسمی و پرویز را کارگردانی کرده است. حضور در جشنواره های داخلی و خارجی فیلم کوتاه، عضو هیئت مؤسس انجمن فیلم کوتاه ایران و عضو هیئت های انتخاب و داوری در جشنواره های فیلم کوتاه و خانه سینما در کارنامه وی به چشم می خورد.

مهرزاد دانش، از منتقدان سینما و دانش آموخته کارشناسی ارشد معارف اسلامی و علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق است.

بهرام عظیم پور، کارگردان و فیلم نامه نویس سینما، تئاتر و تلویزیون، دانش آموخته دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران با مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی و لیسانس کارگردانی هنرهای نمایشی است.

منوچهر مشیری، از مستند سازان باتجربه کشور به شمار می رود. وی مدیر آموزش انجمن مستندسازان سینمای ایران بوده و در کارنامه سینمایی وی آثار خاطره جاریست، صد سالگی و آخرین باران سال به چشم می خورد.

سید علیرضا گلپایگانی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر کارگردان و تهیه کننده انیمیشن است. وی چندین دوره عضو هیات های انتخاب و داوری جشنواره های مختلف از جمله فیلم کوتاه تهران، رویش، پویانمایی تهران، جشنواره دانشجویی نهال و… بوده است.

به گزارش سینمافستیوال، هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی از 15 تا 21 مهر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود. که

1175 فیلم به دبیرخانه هشتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی ارسال شده و این تعداد فیلم، شامل 580 فیلم داستانی، 365 فیلم مستند، 110 فیلم تجربی و 120 فیلم پویانمایی خواهان حضور در هشتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *