هلند، ژاپن و گرجستان به جمع اسکاری ها پیوستند

هلند، ژاپن و گرجستان نیز به جمع کشورهایی پیوستند که نمایندگان خود را برای حضور در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار معرفی کردند.

اسکار

به گزارش سینما فستیوال، سینمای ژاپن فیلم «خورشید تنها در آنجا می‌تابد» ساخته «میپو او»، گرجستان فیلم «جزیره ذرت» را به کارگردانی «جورجی اواشویلی» و هلندی‌ها نیز فیلم «متهم» از «پائولا فان‌در اوست» را به عنوان برگزیدگان خود برای رقابت در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015 به آکادمی معرفی کردند.

تاکنون کشورهای اتریش، کرواسی، استونی، فنلاند، گرجستان، آلمان، مجارستان، ژاپن، لوکزامبورگ، نپال، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، صربستان، سوئد و ونزوئلا نمایندگان خود را به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار معرفی کرده‌اند.

سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند. آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015، اول اکتبر است.

پانزدهم جولای 2015 آکادمی علوم و هنرهای تصویری اسکار پنج فیلم منتخب از میان تمام آثار کشورهای مختلف را به عنوان نامزدهای بخش بهترین فیلم خارجی معرفی خواهند کرد. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز اسکار 22 فوریه 2015 در سالن «دالبی» هالیوود برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *