“هانس زیمر” از جشنواره فیلم زوریخ جایزه می گیرد

«هانس زیمر»، آهنگساز سرشناس موسیقی فیلم و برنده جایزه اسکار از دهمین جشنواره فیلم زوریخ، جایزه یک عمر دستاورد هنری دریافت می‌کند.

 hans-zimmer

به گزارش سینمافستیوال، سومین دوره رقابت بین‌المللی موسیقی فیلم که در جریان دهمین جشنواره فیلم زوریخ برگزار می‌شود از «هانس زیمر»، آهنگساز برجسته و برنده اسکار با اعطای جایزه دستاورد هنری در روز اول اکتبر تقدیر خواهد کرد.

زیمر طی سه دهه فعالیت هنری برای بیش از یکصد فیلم موسیقی متن نوشته است که برخی از آنان در زمره آثار تحسین شده موسیقی فیلم به شمار می‌آیند که از مهمترین آثار او می‌توان به «مرد بارانی» (۱۹۸۸)، «شیرشاه» (۱۹۹۴)، «مد خون» (۱۹۹۵)، «شاهزاده مصر» (۱۹۹۸)، «گلادیاتور» (۲۰۰۰)، «آخرین سامورایی» (۲۰۰۳)، مجموعه «دزدان دریایی کارائیب» (۲۰۰۷-۲۰۰۳)، «رمز داوینچی» (۲۰۰۶)، «فراست/نیکسون» (۲۰۰۸)، «شوالیه تاریکی» (۲۰۰۸)، «شرلوک هولمز» (۲۰۰۹) و «سرآغاز» (۲۰۱۰) اشاره کرد.

این آهنگساز صاحب نام در دنیای سینما تاکنون یک جایزه اسکار‌ (شیرشاه)، دو جایزه گلدن گلوب‌، سه جایزه گرمی یک جایزه موسیقی آمریکا و یک جایزه تونی کسب کرده است و در سال 2010 ستاره‌ای به نام ‌وی در پیاده روی مشاهیر هالیوود ثبت شد.

«زیمر» هم‌اکنون مشغول ساخت موسیقی فیلم «بین ستاره‌ای» جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» است که پیش از این در فیلم‌های «سرآغاز» و «شوالیه تاریکی» با او همکاری داشته است.

منبع:ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *