در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فیلمهای کوتاه دینی رویش، برگزیدگان این دوره شناخته شدند.

نهمین جشنواره فیلمهای کوتاه دینی رویش

به گزارش سینما فستیوال ، هشتم اسفند ماه ۹۳ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزیدگان نهمین جشنواره رویش معرفی شدند . در این مراسم که سینماگران پیشکسوت و جوان حضور داشتند، نفرات برتر بخشهای مختلف جوانه های رویش، مسابقه ملی و بین الملل شناخته شدند.

در بخشهای مختلف مسابقه ملی این جشنواره سینمایی بین المللی، نفرات برتر به این شرح معرفی شدند:

بهترین اثر با رویکرد اهمیت خانواده در جامعه دینی

کاندیداها: نورجهان، بابا، درخت، رقص قاصدک ها

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای حسن کی قبادی برای کارگردانی فیلم «نور جهان».

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای بهرام عظیمی برای انیمیشن «بابا».

جایزه ویژه فنی

طراحی و ترکیب صدا:

کاندیداها: علمک، ساعت شش، عید شهادت

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای بهروز شهامت برای طراحی و ترکیب صدای فیلم «عید شهادت».

تصویربرداری:

کاندیداها: در راه، ساعت شش، ولد، خدایخانه، عید شهادت، آپارتمان مورچه ها

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال مشترکاً اهدا شد به آقایان مرتضی پورصمدی برای تصویربرداری فیلم «خدایخانه» و محمد رسولی برای تصویربرداری فیلم «آپارتمان مورچه ها».

بهترین متحرک سازی در انیمیشن:

کاندیداها: نصفه سلحشور، دخترک آت و آشغالی، مال من است

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای وحید برزگر برای متحرک سازی در انیمیشن «نصفه سلحشور».

بهترین فضاسازی و انیمیشن:

کاندیداها: درخت، دخترک آت و آشغالی، تمام زمستان هایی که ندیده  ام، ریشه در خاک

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای محمد زارع برای فضاسازی و شخصیت پردازی در انیمیشن «دخترک آت آشغالی».

جایزه ویژه دبیر جشنواره

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای جمشید بیات ترک برای کارگردانی فیلم مستند «ققنوس».

بهترین فیلمنامه

فیلم مستند (تحقیق و پژوهش)

کاندیداها: خدایخانه، مردی برای تمام فصول، سه چنگ خاک، خدا اشتباه نمی کند

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای بهروز نورانی پور برای تحقیق و پژوهش فیلم «خدا اشتباه نمی کند».

پویانمایی

کاندیداها: تمام زمستان هایی که ندیده  ام، پنکه، رقص قاصدک ها

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال اهدا شد به خانم شیرین سوهانی برای فیلمنامه انیمیشن «پنکه».

فیلم داستانی

کاندیداها: درس، ولد، ساعت شش، راننده، کودکان ابری، آپارتمان مورچه ها

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای امیرعباس ربیعی برای فیلمنامه فیلم «ولد».

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال اهدا شد به خانم رقیه توکلی برای فیلمنامه فیلم «ساعت شش».

بازیگری مرد

کاندیداها: ساعت شش (محمدجواد فاروق یزدی) ، حافظ (پوریا رحیمی سام)- کودکان ابری (حسین شریفی، میلاد ترقی خواه)

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال مشترکاً اهدا شد به آقایان حسین شریفی و میلاد ترقی خواه برای بازی در فیلم «کودکان ابری».

 تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای پوریا رحیمی سام برای بازی در فیلم «حافظ».

 بازیگری زن

 هیئت داروان در این بخش انتخابی نداشت.

بهترین فیلم

فیلم مستند

کاندیداها: عید شهادت، ما اینجا موگاریشو، خدا اشتباه نمی کند، خدایخانه

تقدیر:  لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای مصطفی آتش مرد برای کارگردانی فیلم «ما اینجاییم (موگادیشو)».

بهترین فیلم مستند:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۷۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای پناه بر خدا رضایی برای کارگردانی فیلم «عید شهادت».

پویانمایی

کاندیداها: زمستان هایی که ندیده  ام، پنکه ، رقص قاصدک ها

 تقدیر:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای وحید شاکری برای کارگردانی انیمیشن «رقص قاصدک ها».

بهترین فیلم پویانمایی:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۷۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای امید خوش نظر برای کارگردانی انیمیشن «تمام زمستانهایی که ندیده ام».

 فیلم داستانی

کاندیداها: علمک، ساعت شش، کودکان ابری، آپارتمان مورچه ها، ولد

تقدیر:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای حسین دارابی برای کارگردانی فیلم «علمک».

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای رضا فهیمی برای کارگردانی فیلم «کودکان ابری».

بهترین فیلم داستانی:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۷۰ میلیون ریال اهدا شد به خانم رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم «ساعت شش».

این جشنواره که در سه گروه بین‌الملل، مسابقه ملی و جوانه‌های رویش برگزار شده بود، در مراسم اختتامیه که جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۳، در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، برگزیدگانش را در بخش‌های مختلف شناخت. اسامی برگزیدگان این رویداد فرهنگی در بخش بین‌الملل از این قرار است:

پویانمایی
لوح تقدیر جشنواره برای انیمیشن «صفحه نقاشی در رسانه‌ها» تعلق گرفت به خانم لَمِه طیّارا از کشور سوریه.

لوح تقدیر جشنواره برای انیمیشن «دوقلوها» تعلق گرفت به آقای احمد امین از کشور الجزایر.

فیلم مستند
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی برای اثر «جنگ در مناطق امن» تعلق گرفت به آقای محمد السعید از کشور لبنان.

فیلم داستانی
تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی برای اثر «جاده» تعلق گرفت به آقای فِهروز شامی اُف از کشور آذربایجان.

این جشنواره در سه بخش بین الملل، جوانه های رویش و مسابقه ملی برگزار شده بود که برگزیدگان بخش جوانه های رویش در شاخه های مختلف از این قرارند:

فیلم مستند

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای علی قدیریان برای کارگردانی فیلم «آرزوی همه».

بهترین فیلم مستند: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای محمد باقر شاهین برای کارگردانی فیلم «مالکیه».

پویانمایی

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای بهروز خندان دل برای کارگردانی انیمیشن «سلامی بر روح الله».

بهترین فیلم پویانمایی: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای سید مصطفی حسینی برای کارگردانی انیمیشن «و آخرین پیامبر».

فیلم داستانی

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا شد به خانم آرزو گلفام برای کارگردانی فیلم «میزان».

بهترین فیلم داستانی: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا شد به آقای محمد فراهانی برای کارگردانی فیلم «دزدی».

در مراسم اختتامیه جشنواره رویش چهره هایی مانند محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، سید مهدی طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فرید فرخنده کیش مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و هنرمندان سینماگری همچون سید داود میرباقری، فرج الله سلحشور، رضا میرکریمی، پرویز شیخ طادی، محمد علی نجفی، شهرام اسدی، احمدرضا درویش، محمد مهدی عسکرپور، علیرضا رئیسیان، بابک حمیدیان، رضا رویگری، بهرام عظیمی، فرهاد توحیدی، حمید نعمت الله، هادی مقدم دوست، شمسی فضل الهی، حبیب اسماعیلی، رحمت امینی، سیاوش طهمورث، حسین یاری، حسین محجوب، مجید مظفری، نظام الدین کیایی، احمد رضا معتمدی، اسفندیار شهیدی،  چیستا یثربی، رضا توکلی عنایت بخشی، و … حضور داشتند.