نماینده لهستان در اسکار 2015 معرفی شد

سینمای لهستان فیلم «آیدا» ساخته «پاول پاویلوفسکی» را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015 به آکادمی معرفی کرد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، با آغاز فرآیند معرفی فیلم‌ها به آکادمی اسکار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی، سینمای با سابقه لهستان نیز فیلم «آیدا» به کارگردانی «پاول پاویلوفسکی» را برای حضور اسکار 2015 انتخاب کرد.

فیلم سیاه و سفید «آیدا» روایتگر داستان راهبه‌ای تازه کار است که در جست وجوی چگونگی کشته شدن پدر و مادرش در جنگ جهانی دوم است.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌هایی چون تلورید،‌ تورنتو‌، لندن‌ و ساندنس حضور یافته و در جشنواره‌های لندن‌، ورشو،‌ گیخون‌، جشنواره ملی فیلم لهستان‌، و چند رویداد سینمایی دیگر عنوان بهترین فیلم را از آن خود کرده است.

«پاویلوفسکی» که بیشتر برای دو فیلم برنده جایزه بافتا «آخرین چاره» و «تابستان عشق من » به شهرت رسیده، با فیلم جدیدش «آیدا» اولین تجربه فلیمسازی خود را در سرزمین مادری‌اش لهستان تجربه کرده است.

فیلم «آیدا» تاکنون با بازخورد مثبت منتقدین همراه بوده است و منتقد سینمایی نیویورک آن را یکی از بهترین فیلم‌های اروپایی معاصر توصیف کرده است و لس آنجلس تایمز نیز این فیلم را یک اثر هنری خاص با احساساتی به قدرتمندی و زیبایی تصویر ارائه شده در آن معرفی کرده است.

فیلم «آیدا» که تاکنون به بیش از 30 کشور جهان فروخته شده است تا به امروز موفق به فروش 306 میلیون دلار در سینماهای آمریکا شده است.

امسال تاکنون فیلم «خواب زمستانی» ساخته «نوری بیلگه جیلان»، برنده نخل طلای کن به نمایندگی از سینمای ترکیه و فیلم «خدای سفید» به کارگردانی «کرنل موندروزو» به نمایندگی از مجارستان برای حضور در اسکار 2015 اعلام حضور کرده‌اند و به تدریج سایر کشورها نیز نمایندگان خود را به آکادمی معرفی می‌کنند.

سال گذشته رکورد 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *