نمایش ۶ فیلم در هفته فیلم فرانسه در موزه هنرهای معاصر

هفتهٔ فیلم فرانسه با نمایش ۶ فیلم از روز شنبه ۴ اردیبهشت در ۲ سانس، در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷ در سینماتک موزه‌‎ی هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

موزه هنرهای معاصر

به گزارش سینما فستیوال ، هفتهٔ فیلم فرانسه از روز شنبه ۴ تا روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ماه (طی ۲ سانس، در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷) با همکاری سفارت فرانسه در تهران در سینماتک موزه‌‎ هنرهای معاصرتهران برگزار می‌شود . در این هفته فیلم آثاری از لئو کاراکس، کلر دنی، فیلیپ فالکون، ژان دوایون، زاویه بووآ و بنوآ ژاکو با زبان اصلی و زیرنویس فارسی نمایش داده ‌می‌شود.

 فیلم‌های یاد شده که همگی محصول دوران پس از موج نوی سینمای فرانسه‌اند توسط ژان میشل فرودون، منتقد فرانسوی و سردبیر سابق مجلهٔ کایه‌دوسینما، انتخاب شده است که طی این برنامه در سینماتک حضور خواهد داشت و بعد از نمایش هر فیلم به نقد و بررسی آن خواهد پرداخت. وی در مورد چرایی این انتخاب‌ها به ۲ دلیل استناد کرده است: «اولین دلیل این است که تمام کارگردانان این فیلم‌ها، حداقل صاحب یک اثر هستند که امروزه در جهان مطرح‌ است. دوم، و مهم‌تر اینکه این فیلم‌ها نمونه‌ای از فیلم‌هایی هستند که طیِ دهه­‌ها از سینمای موج نوی فرانسه به جا مانده».

ژان میشل فرودون به مناسبت این هفتهٔ فیلم اقدام به تدوین مجموعه یادداشت‌های تحلیلی در مورد فیلم‌ها نموده که در قالب کتابچهٔ راهنما در اختیار حاضرین قرار خواهد گرفت. مراسم افتتاحیه ، روز شنبه ۴ اردیبهشت ساعت ۱۶ با حضور سفیر فرانسه و مدیر موزهٔ هنرهای معاصر تهران در سالن سینماتک موزه‌ هنرهای معاصر برگزار می‌شود. همچنین بعد از مراسم افتتاحیه فیلم «خون پلید» به کارگردانی لئو کاراکس محصول سال ۱۹۸۶ به مدت ۱۱۶ دقیقه با زیر نویس فارسی به نمایش در می‌آید.

این برنامه برای علاقمندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم‌های فرانسه، به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس بگیرند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *