نمایش فیلم “بادیگران” ادامه می یابد

تهیه‌کننده فیلم «با دیگران» اظهار امیدواری کرد که اکران این فیلم برای مدت یکی ،دو هفته دیگر همچنان ادامه داشته باشد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از بانی فیلم ، امیر سمواتی  درباره اکران نوروزی فیلم «با دیگران» که قرار است این هفته به پایان برسد، بیان کرد: تلاش می‌کنیم یکی دو هفته دیگر نمایش این فیلم در تهران ادامه داشته باشد و امیدواریم شورای صنفی نمایش و بنیاد سینمایی فارابی در این‌باره حسن‌نیت به خرج دهند چرا که تلویزیون پذیرفته تا تیزرهایی را از این فیلم پخش کند.
او درباره ارزیابی خود از اکران این فیلم هم گفت: شورای صنفی نمایش عملکرد مناسبی را در انتخاب و نمایش فیلم‌های نوروزی داشت و فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف اکران شدند که امیدوارم این رویه ادامه داشته باشد.
وی افزود: در این‌باره سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شورای صنفی نمایش هماهنگی‌ و همکاری لازم را برای اکران فیلم‌ها داشتند اما با وجود اتفاق مثبتی که در این سو افتاد در بخش دیگر ارگان‌های غیرسینمایی نوع دیگری عمل کردند.
سمواتی در این‌باره گفت: به طور مثال شهرداری بلیت نیم‌بها و بیلبورد رایگان در اختیار فیلمی خاص قرار می‌داد و تلویزیون هم در شبکه‌های مختلف هر چند دقیقه یک‌بار یک فیلم را تبلیغ می‌کردند، در حالی که این اتفاق خوب نیست و اگر سرمایه‌ای وجود دارد که متعلق به بیت‌المال است باید برای فیلم‌های دیگر نیز صرف می‌شد.
این تهیه‌کننده سینما با اشاره به اینکه برخی پخش‌کننده‌ها می‌گفتند که اگر صاحبان فیلم‌های دیگر هم چنین امکاناتی می‌خواستند، می‌توانستند بگیرند، اظهار کرد: واقعیت این است که در این موضوع یک نوع عدم هماهنگی بین آنچه شورای صنفی نمایش، خانه سینما و سازمان سینمایی انجام می‌دهند با آنچه از ارگان‌های دیگر می‌بینیم، وجود دارد.
سمواتی با تأکید بر اینکه برخی ارگان‌ها ساز خودشان را می‌زنند، گفت: بارها شنیده شد که برای برخی فیلم‌ها بلیت‌های زیادی خریداری شده بود و شاید خوب باشد آمارهای فروش گیشه را جدا کنند تا بفهمیم چه خبر است.
او همچنین تاکید کرد:«با دیگران» به لحاظ فرهنگی شکست نخورده است چرا که این فیلم برای تفریح نیست و ما به دنبال این هستیم مخاطب اندیشمندانه با این فیلم برخورد کند، مخصوصا اینکه تفاوت سینما با رسانه دیگری مثل تلویزیون بیان حرف اندیشمندان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *