نمایش دو فیلم ایرانی در جشنواره فیلم های مردم شناسی بلگراد

دو فیلم ایرانی به نام های “بچه های صحرا” به کارگردانی سعادت رحیم زاده و “بسته بندی” به کارگردانی بهروز کریم زاده در بیست و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های مردم شناسی در موزه قوم شناسی بلگراد به اکران گذاشته شده است.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، میریانا منکوویچ رییس موزه قوم شناسی بلگراد در مراسم افتتاحیه این جشنواره طی سخنانی از کشورهای شرکت کننده قدردانی کرد و برپایی این جشنواره فیلم را برای نزدیک کردن ملت ها و آشنایی با مردم، سنت و فرهنگ کشورها بسیار مفید دانست.
مارکو ستویانوویچ دبیر جشنواره بین المللی فیلم در موزه قوم شناسی بلگراد نیز در دیدار با محمود شالویی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلگراد که در مراسم افتتاحیه این جشنواره حضور داشت ضمن قدردانی از شرکت فیلم های ایرانی در این جشنواره گفت که فیلم های ایرانی در بین مردم و علاقمندان به فیلم و سینما در صربستان جایگاه ویژه ای دارند.
شالویی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد هر ساله در چند نوبت جشنواره های فیلم های ایرانی را در نقاط مختلف صربستان برگزار می کند بر لزوم همکاری بیشتر نهادهای فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و صربستان تاکید کرد.
در رقابت های جشنواره بین المللی امسال فیلم های مردم شناسی در موزه قوم شناسی بلگراد کشورهای زیادی از جمله جمهوری اسلامی ایران، پرتغال، ژاپن، اسپانیا و بلژیک حضور دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *