نمايش دو پويانمايي ايراني در جشنواره فيلم لاگو ايتاليا

دو پويانمايي «روباهي که به دنبال صدا رفت» و «بزغاله هاي ابري» از توليدات امور سينمايي کانون در بخش مسابقه و يونيسف دهمين جشنواره بين لمللي فيلم لاگو ايتاليا به نمايش در آمد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، فيلم «روباهي که به دنبال صدا رفت» به کارگرداني فاطمه گودرزي و«بزغاله هاي ابري» به کارگرداني حميد کريميان در امور سينمايي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان توليد  شده و تاکنون در جشنواره هاي بسياري حضور داشته و موفقيت هايي نيز کسب کرده است. در اين دوره از جشنواره بين لمللي فيلم لاگو که طي روزهاي 27 تير تا 4 مرداد برگزار شد، هشت فيلم پويانمايي «انيميشن» کوتاه از توليدات سال هاي 2012 تا 2014 امور سينمايي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان حضور داشت که از اين ميان «بزغاله هاي ابري» و «روباهي که به دنبال صدا رفت»در بخش هاي مسابقه و يونيسف براي کودکان پذيرفته و به نمايش در آمد. جشنواره بين لمللي فيلم هاي کوتاه، مستند و فيلمنامه نويسي لاگو از سال 2005 هر سال در دهکده «ريوان لاگو» در نزديکي شهر ونيز کشور ايتاليا در دو بخش مسابقه اي فيلم ها و فيلمنامه ها برگزار ميشود. همچنين برپايي کارگاه هاي تبادل هنرهاي معاصر نوجوانان از برنامه هاي جنبي اين جشنواره است که در آن ايده ها و شيوه هاي جديد هنري و هنرمندان مستعد و جوان  شناسايي و مورد حمايت قرار ميگيرند.
گفتني است پويانمايي 10 دقيقهاي «روباهي که به دنبال صدا رفت» بيست و پنجمين حضور بين لمللي خود را در اين جشنواره تجربه کرد و فيلم«بزغاله هاي ابري» نيز براي دومين بار در جشنواره هاي بين لمللي حضور يافت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *