نخل طلای جشنواره کن به شهاب حسینی و اصغر فرهادی رسید

شهاب حسینی برای بازی در فیلم «فروشنده» نخل طلای بهترین بازیگر مرد و اصغر فرهادی جایزه نخل طلای بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد .

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، مراسم اعطای جوایز شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن از ساعتی پیش آغاز شد و  عوامل فیلم سینمایی «فروشنده» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه این جشنواره دقایقی پیش روی فرش قرمز جشنواره کن حاضر شدند و شهاب حسینی نخل طلای بهترین بازیگر مرد جشنواره ۶۹ کن را کسب کرد.

شهاب حسینی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن گفت: مطمئنم روح پدرم الان نظاره گر من است. از فرهادی و علیدوستی تشکر می کنم و این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم.

این بازیگر افزود: این جایزه به نوعی از مردم من آمده بنابراین آن را به خودشان برمی‌گردانم. این جایزه را با تمام وجود و از اعماق قلبم و با عشق به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم.

«فروشنده» با بازی شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، بابک کریمی و مینا ساداتی به زندگی زوج جوانی می‌پردازد که در حال اجرای نمایشنامه «مرگ فروشنده» اثر آرتور میلر هستند. رابطه آن‌ها پس از نقل مکان به خانه‌ای دیگر، به خشونت کشیده می‌شود.

همچنین اصغر فرهادی برنده جایزه نخل طلای بهترین فیلمنامه جشنواره کن را برای فیلم «فروشنده» شد .

فرهادی پس از اعلام نامش به عنوان برنده این جایزه روی سن  حاضر شد و پس از دریافت جایزه گفت: روزی همراه فیلمبردارم برای تماشای نسخه نهایی «فروشنده» به سینمایی رفتیم. باید بیست دقیقه برای آماده شدن فیلم صبر می‌کردیم. او گفت در این فاصله فیلمی برایتان بگذارم؟ گفتم اگر خسته کننده نیست بگذار و آن فیلم «مد مکس» جرج میلر بود همان موقع گفتم این نشانه خوبی است.

وی افزود: فیلم های من فیلم های شادی نیستند اما خوشحالم که با جوایزم مردم ایران یا حداقل بخشی از آنها را شاد می کنم.

شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) آغاز شد و یکشنبه ۲۲ مه (۲ خرداد) با معرفی برندگان بخش مسابقه اصلی به کار خود پایان می‌دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *