نامزد ناکام اسکار در بریتانیا جایزه گرفت

فیلم انیمیشین «اتاق روی جارو» یک هفته پس از ناکام ماندن در جوایز اسکار از بریتانیا جایزه انیمیشن را برد.

انیمیشن جادو

به گزارش سینما فستیوال به نقل از بی.بی.سی، انیمیشن «اتاق روی جارو» موفق شد با پشت سر گذاشتن «یک ماجرا با دانشمندان» و «آدم برفی و سگ برفی» این جایزه را دریافت کند.

در این مراسم  یک مجموعه از جوایز به بهترین تلاش‌ها در عرصه انیمیشن اهدا شد و جایزه بهترین انیمیشن برای کودکان به مجموعه «پپا پیگ» رسید. جایزه انیمیشن منتخب مردم نیز به «حرف حرف» رسید.

جوایز انیمیشن بریتانیا هر دو سال یک بار به بهترین آثار انیمیشن تعلق می‌گیرد.

انیمیشن «اتاق روی جارو» بریتانیایی است و در سال 2012 ساخته شده است. این انیمیشن بر مبنای یک کتاب مصور به همین نام از جولیا دونالدسون ساخته شده و از نامزدهای اسکار در بخش بهترین انیمیشن کوتاه بود. مکس لانگ و جان لاشور این فیلم را کارگردانی کرده‌اند.

این فیلم درباره جادوگر مهربانی است که اجازه می‌دهد یک سگ، یک گربه، یک پرنده و یک قورباغه با او همسفر شده و سوار بر جاروی او شوند. در طول مسیر جاروی آن‌ها توسط آتیش دهان یک اژدها نابود می‌شود و…

برنده اسکار در بخش انیمیشن کوتاه «آقای هابلوت» ساخته لورن ویتس و آلکساندر اسپیگارس شد. در حالی که «شکاری» ساخته دانیل و دن گلدن، «اسب بگیر» ساخته لورن مک مولان و دوروتی مک کیم، «دارایی ها» ساخته شوهی موریتا و «اتاق روی جارو» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *