معرفی هیات انتخاب بخش مستند جشنواره فجر

هیات انتخاب بخش مستند سی‌و‌سومین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، عزیزالله حاجی مشهدی، پیروز کلانتری، جعفر صانعی مقدم، حامد شکیبانیا و محمدحسین مهدویان به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش مستند سی و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از سوی علیرضا رضاداد،‌ دبیر جشنواره، انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش بیوگرافی هیات انتخاب در بخش آثار مستند سینمایی بدین شرح است:

عزیزالله حاجی مشهدی: متولد ۱۳۲۹ در گرگان. دانش آموخته کارشناسی ارشد در رشته زبان شناسی همگانی از دانشگاه تهران است. منتقد و مدرس سینما است و در سوابق کاری وی می توان به عضویت هیات انتخاب و داوری در جشنواره های فیلم فجر، فیلم و عکس وحدت، انقلاب و دفاع مقدس، فیلم شهر، فیلم سینما حقیقت و جشن سینمای ایران، عضویت در کانون مدرسان سینما و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اشاره کرد.

پیروز کلانتری: متولد سال ۱۳۳۲در تهران. دانش آموخته مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. وی کار هنری خود را با عکاسی آغاز کرد. این مستندساز آثار مستند متعددی را کارگردانی کرده‌ است که می‌توان به فیلم های پناهنده، حکایت باقی، این فیلم را به کی نشون می‌دین؟ و راویان کوچک روستای غریب (از مجموعه کودکان سرزمین ایران) اشاره کرد. کلانتری جوایز متعددی از جشنواره های مستند داخلی و خارجی دریافت کرده است. وی عضویت در هیات انتخاب و داوری جشنواره فیلم کوتاه تهران، فیلم شهر و جشنواره سینمای مستند ایران و … را در سوابق کاری خود داشته است.

جعفر صانعی مقدم: متولد ۱۳۳۷در تهران. دانش آموخته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی است. از فعالیت های وی می توان به مدیریت تولید و پخش سیمای زاهدان، تهیه کننده واحد جنگ در شبکه اول سیما، معاونت پشتیبانی سیمافیلم، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مدیر عامل انجمن سینمای جوان ایران، مدیر کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه ای، عضویت در هیات انتخاب و داوری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه، روستا، آسیا پاسفیک، دفاع مقدس، فیلم فجر و داور جشنواره بین المللی فیلمسازان آماتور جهان (یونیکا) هلند و … اشاره کرد. وی تهیه کنندگی مجموعه های مستند متعددی را در کارنامه خود دارد.

حامد شکیبانیا: متولد ۱۳۵۱در تهران. دانش آموخته کارشناسی مخابرات و کارشناسی ارشد سیستم¬های اجتماعی و اقتصادی است. وی کارگردانی و تهیه¬کنندگی فیلم و مجموعه¬های مستند ایران و غرب، من انرژی هسته¬ای نیستم، جنگ به شیوه آمریکایی و … را بر عهده داشته است. شکیبانیا جوایزی از جشنواره های بزرگ جان گریسون، مستند پی¬بادی، تاریخ¬سازان نیویورک، جایزه برنز جشنواره نیویورک و جایزه بهترین مستند در جشنواره رسانه جهانی و برنده جایزه بزرگ شهید آوینی را کسب کرده است.

محمدحسین مهدویان: متولد ۱۳۶۰ در بابل. دانش آموخته کارشناسی کارگردانی سینما در دانشگاه سوره و کارشناسی ارشد تهیه کنندگی از دانشکده صدا و سیما است. وی ساخت فیلم های مستند استخوان لای زخم، ثنا، آخرین روزهای زمستان را در کارنامه خود دارد که موفق به کسب بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از چهارمین جایزه بزرگ شهید آوینی، بهترین فیلم بلند از هشتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، بهترین کارگردانی برای مستند داستانی از هفتمین جشنواره سینما حقیقت، بهترین دستاورد فنی و هنری از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و تدوین برای فیلم آخرین روزهای زمستان شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *