معرفی نمایندگان دو کشور آسیایی هند و کره‌جنوبی در اسکار

دو کشور آسیایی هند و کره‌جنوبی فیلم‌های منتخب خود را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار معرفی کردند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از هالیوود ریپورتر، در فاصله یک هفته تا پایان مهلت ارسال فیلم‌ها برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار، دو کشور هند و کره‌جنوبی نیز وارد رقابت اسکار 2015 شدند.

فدراسیون فیلم هند امروز اعلام کرد، فیلم «تاس دروغگو» ساخته «گیتو موهنداس» نماینده سینمای این کشور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار خواهد بود.

داستان این فیلم درباره زنی است که به همراه دخترش برای یافتن همسرش راهی دهلی می‌شود. «تاس دروغگو» موفق به کسب جایزه ویژه هیئت داوران در جشنواره فیلم صوفیه در بلغارستان شده و در جوایز ملی سینمای هند نیز جایزه بهترین بازیگر و فیلمبرداری را از آن خود کرد.

 سینمای کره‌جنوبی نیز فیلم «مه دریایی» اولین ساخته «شیم سانگ- بو» را نماینده خود در اسکار 2105 اعلام کرد که روایتگر داستان خدمه یک قایق است که درگیر ماجرای قاچاق انسان می‌شوند.

شورای فیلم کره نیز اعلام کرد از آنجا که این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است می‌تواند با نظر مثبت اعضای آکادمی اسکار همراه شود.

اکنون 56 کشور نمایندگان خود را در اسکار 2015 شناخته‌اند و سایر کشورهای متقاضی تا اول اکتبر به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015 فرصت دارند.

پانزدهم جولای 2015 آکادمی علوم و هنرهای تصویری اسکار پنج فیلم منتخب از میان تمام آثار کشورهای مختلف را به عنوان نامزدهای بخش بهترین فیلم خارجی معرفی خواهند کرد. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز اسکار 22 فوریه 2015 در سالن «دالبی» هالیوود برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *