معرفی فیلم های بيست و هشتمين دوره جشنواره بين المللي فيلم کودک اصفهان

بيست و هشتمين دوره جشنواره بين المللي فيلم کودک اصفهان در حالي آغاز شده که تنور آن به خاطر حضور فيلمسازان صاحب کارنامه در حوزه کودک در کنار جوانان خوش ذوق و تازه نفس، به شدت داغ است. درست مثل جشنواره فيلم فجر، اينجا هم مهم ترين بخش جشنواره،  مسابقه سينماي ايران است؛ مسابقه اي که به نظر مي رسد گرم تر از دوره هاي اخير باشد.

سینما فستیوال
به گزارش سینما فستیوال ، چهارده عنوان فيلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره فيلم کودک اصفهان سال 93 بدين شرح است:

 وروجک‌ها (1393)
کارگردان: فرزاد اژدري
تهيه‌کننده: مهدي احمدي
فيلمنامه‌نويس: فرزاد اژدري
عليرضا خمسه، سيما تيرانداز، طوفان مهرداديان، سانيا اژدري، ايليا مجيدي، کيميا حسيني، آرتين پشنگ، روژان تقي‌زاده، عسل مردي و آرش اديبي و اميرعلي‌ خاني، بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.
خلاصه: سانيا و سينا بچه هاي شر و شيطان يک خانواده هستند. آنان يک روز صبح متوجه مي‌شوند که پدر و مادرشان ناپديد شده‌اند. حالا اين خواهر و برادر بايد با حوادث عجيب و غريب و مشکوک روبرو شوند.

 مبارزان کوچک (1392)
کارگردان: سيدداود اطيابي
تهيه‌کننده: حبيب اله کاسه ساز
فيلمنامه‌نويس: سيدداود اطيابي
مهران رجبي، يوسف صيادي، نعيمه نظام دوست، شراره رخام، شهاب عباسي، سياوش مفيد، مژگان ترانه، ستاره صادقي، سيدعليرضا اطيابي، وانيا ستوده و آرمان يعقوبي در آن ايفاي نقش کرده اند.
خلاصه: چند دزد، با يک کتيبه دزدي شده به ويلايي در شمال شهر پناه مي برند. از طرفي چند بچه نيز به همراه عمه خود به ويلا مي آيند. دزدها با بيهوش کردن عمه، قصد فرار دارند، اما حالا بچه ها با به دست آوردن کتيبه مي خواهند از آن دفاع کنند.

 ما متهميم (1393)
کارگردان: رهبر قنبري و حامد امرايي
تهيه‌کننده: محسن علي‌اکبري
فيلمنامه‌نويس: کار گروهي
حميد فرخ‌نژاد، پريوش نظريه، احمد مهياري، يوسف مراديان، حسين سليماني، آزاده شمس، رضا توکلي، طوفان مهرداديان، نقي سيف‌جمالي، مصطفي نظام‌اسلامي، جعفر کرمي و مليکا دورانديش در اين فيلم بازي کرده اند.
خلاصه: ياسين يک نوجوان قرآني است که بيشتر کودکي خود را در محافل معنوي سپري کرده است. محمود پدر ياسين، مهندس با تجربه‌اي است که به خاطر ريا و طمع، روابطش با خانواده اش تيره و تار شده است؛ در اين ميان ياسين قهر مي کند و به خانه پدربزرگش مي رود. پدر، براي بازگرداندن او راهي سفر مي شود و در طول اين سفر مشکلات و حوادثي پيش مي‌آيد که نقطه عطف او در زندگي اش مي‌شود.

 قول (1393)
کارگردان: محمدعلي طالبي
تهيه‌کننده: محمدعلي طالبي
فيلمنامه‌نويس: حسن بيانلو
مهدي شيرودي، معصومه ميرحسيني، مجيد بتکي، نسرين بابايي، دانيال خوش‌سيما و محمدرضا جعفري در اين فيلم بازي دارند.
خلاصه: پوريا نوجوان 15 ساله دوست صميمي دانيال پسر همسايه است. بر اثر اتفاق ناگواري که براي دانيال مي افتد، پوريا به شدت مي ترسد و خود را مقصر مي‌داند، بنابراين تصميم مي‌گيرد موضوع را از ديگران پنهان کند.

 فرمول 13 (1393)
کارگردان: ناصر رفائي
تهيه‌کننده: ناصر رفائي
فيلمنامه‌نويس: ناصر رفائي
دانيال عبادي، ليلا زارع، الميرا ژيان‌فر، ارشاد رضائي و ملينا مغيسه بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.
خلاصه: سامان پسر ده ساله اي است که پدري دانشمند در زمينه شيمي دارد. يک روز انفجاري در محلي رخ ميدهد و سامان که کمي از مسايل شيمي سر در مي آورد درگير ماجراهايي مي شود و …

 فرار از قلعه رودخان (1393)
کارگردان: غلامرضا رمضاني
تهيه‌کننده: حسن آقاکريمي
فيلمنامه‌نويس: غلامرضا رمضاني
محمد بحراني، سيروس همتي، شکرخدا گودرزي، حميدرضا فلاحي، عليرضا مهران و سيد مجتبي موسوي نسب، کيارش رادمان، علي اکبر امامي، احمدرضا عليخاني، سيدغليرضا کلاب،حسين آقايي و جمعي از دانش‌‌‌‌آموزان شهرستان ميبد در اين فيلم بازي کرده اند.
خلاصه: گروهي از دانش‌آموزان منطقه کويري را براي اردويي دو روزه به شمال آورده‌اند. در آخرين لحظه، رفتن به دريا به صلاحديد مسئولين مدرسه از برنامه آنان حذف مي‌شود که اين امر موجبات ناراحتي و دلخوري بچه‌ها را فراهم مي‌آورد. چند نفر از آنان تصميم مي‌گيرند که بدون اطلاع به ديگران به ساحل دريا بروند که در اين ميان برخورد آنها با گروهي خلافکار ماجراهاي جديدي را رقم مي‌زند.

 سرزمين رها (1392)
کارگردان: فرهاد مهران‌فر
تهيه‌کننده: بهروز رشاد
فيلمنامه‌نويس: خزر مهران‌فر
بازيگران: رها بدرطالعي، بهزاد جعفري مذهب حقيقي، سيما محمدزاده، مهري مخبري و مسعود بدرطالعي در اين فيلم بازي کرده اند.
خلاصه: رها دختر نوجوان که بيماري سندرم دان دارد پدرش را با خود به يک سفر رويايي مي‌برد.

 دزد و پري (1393)
کارگردان: حسين قناعت
تهيه‌کننده: بهروز مفيد
فيلمنامه‌نويس: حسين قناعت
بهزاد فراهاني، بهنوش بختياري، رابعه اسکويي، رامين ناصرنصير، نادر سليماني و نگين معتضدي، ياس نوروزي، محمدرضا شيرخانلو بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.
خلاصه: سرهنگ بازنشسته‌اي بنا بر دلايلي مجبور به حضور در مهد کودک دخترش مي شود. بچه هاي مهدکودک از حضور او خوشحال نيستند و اين موضوع باعث ماجراهايي مي‌شود.

 خانه‌اي کنار ابرها (1392)
کارگردان: سيدجلال دهقاني‌اشکذري
تهيه‌کننده: روح اله برادري
فيلمنامه‌نويس: سيدجلال دهقاني‌اشکذري
هدايت هاشمي، حامد کميلي، آفرين عبيسي و نگار عابدي در اين فيلم بازي کرده اند.
خلاصه: دو نفر بسيجي براي اطرافيان شان سوالات زيادي را در مورد خودشان به وجود آورده اند و خيلي مشکوک جلوه کرده اند، اما …

 تتل و راز صندوقچه (1393)
کارگردان: وحيد گلستان
تهيه‌کننده: سعيد هاشمي
فيلمنامه‌نويس: وحيد گلستان
مهران احمدي، حسن معجوني، بهاره افشاري، ‌امير غفارمنش، حديث فولادوند، رضا فيض نوروزي، نادر سليماني و نفيسه روشن در اين فيلم سينمايي بازي کرده اند.
خلاصه: تتل براي پي بردن به راز صندوقچه،‌ بدون اطلاع پدربزرگ در صندوقچه را باز مي‌کند اما نمي‌تواند به سوالات صندوقچه پاسخ بگويد و گرگ خان از محل اختفاي بزها آگاه مي‌شود. تتل براي پيدا کردن مادرش و نجات بزها سفري طولاني را آغاز مي‌کند …

 پرونده‌اي براي سارا (1393)
کارگردان: نادر مقدس
تهيه‌کننده: اکبر نبوي
فيلمنامه‌نويس: اکبر نبوي
مسعود شاهوردي
شاهرخ فروتنيان، اردلان شجاع‌کاوه، پريا مردانيان، آرميتا مرادي و آزيتا لاچيني در اين فيلم بازي دارند.
خلاصه: سارا به شدت به کارهاي کارآگاهي و وکالت علاقه‌مند است. پدرش هادي محمودي وکيل پايه يک دادگستري است. او از پدرش خواسته دستيارش در پرونده‌هاي وکالت باشد. تيمور مي‌خواهد حق نرگس دوست سارا را پايمال کند. سارا تصميم مي‌گيرد با به دست آوردن مدارک مستند به نرگس کمک کند و…

 به بادبادک‌ها شليک نکنيد (1393)
کارگردان: حسين قاسمي‌جامي
تهيه‌کننده: حسين قاسمي‌جامي
فيلمنامه‌نويس: مهنوش شيخي
آرمين پاينده‌مقدم، سيدعلي سيدشکري، مهنوش شيخي، الناز صدف‌ساز و ابوالقاسم مبارکي در اين فيلم بازي کرده اند.
خلاسه: نسيم يک جوان لبناني است. او به همراه دوستش تصميم دارند تا يک بادبادک را به دست يک دختربچه برسانند. ِدختره بچه اي از اهالي غزه که زخمي شده و به دنبال مادربزرگ خود مي گردد.

 باغ بهشت (1392)
کارگردان: مرتضي محمديان
تهيه‌کننده: علي روئين‌تن
فيلمنامه‌نويس: مرتضي محمديان
هادي ديباجي، شهره قمر، شاپور پورامين، کاظم روزي‌طلب، حبيب بختياري، امير محمدلاچيني، اميرحسين کافتري، مهديس قنبري، شادي نکته‌سنج ، محمدمهدي شعباني و جمعي از کودکان خياباني در اين فيلم حضور دارند.
خلاصه: عليرضا که دوران کودکي خود را در خيابان ها طي کرده، با حمايت پيرمردي موفق مي‌شود خانه و کاشانه‌اي داشته باشد و درس بخواند. حال که جواني تحصيل کرده است، با همراهي چند دوست سعي دارد براي کودکان خياباني شرايط رشد را فراهم کند، اما در اين مسير، ناگزير گذرشان به دادگاه و رسيدگي قانوني مي‌رسد.

 آوا (1393)
کارگردان: سيامک کاشف‌آذر
تهيه‌کننده: فرشته مهديزاده
فيلمنامه‌نويس: محسن جسور
حسين ياري، بهنوش طباطبائي، حميدرضا آذرنگ، کريم اکبري‌مبارکه، شهين تسليمي، آرشام طالبي، شايان شاهسوند و جمشيد هاشم‌پور در اين فيلم بازي کرده اند.
خلاصه: يک پسربچه کشتي گير درگير اتفاقاتي مي شود و …

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *