معرفی رئیس هیات داوران فیلم‌های اول جشنواره ونیز

«آلیس رورواچر»، کارگردان ایتالیایی برنده جایزه بزرگ جشنواره کن، ریاست هیات داوران بخش فیلم‌های اول جشنواره ونیز را برعهده خواهد داشت.

 سینما فستیوال

به گزارش سینمافستیوال، «آلیس رورواچر»، کارگردان زن ایتالیایی به عنوان رئیس هیات داوران جایزه فیلم اول “لوئیجی دی لورنتیس” در هفتاد‌ویکمین جشنواره فیلم ونیز انتخاب شد.

هیات داوران اعطای جایزه بهترین فیلم اول شامل هفت نفر شامل یک تهیه‌کننده است که بهترین فیلم را از میان تمام فیلم‌های اول حاضر در بخش‌های گوناگون رقابتی (بخش اصلی‌، مستقل و جنبی جشنواره) انتخاب می‌کنند.

جایزه شیر آینده (لوییجی دی لورنتیس) همراه با یک جایزه نقدی 100 هزار دلاری خواهد بود که به صورت مساوی میان کارگردان و تهیه کننده تقسیم می‌شود و در این بخش جایزه مشترک اعطا نخواهد شد.

از برندگان جایزه بهترین فیلم اول جشنواره ونیز در سال‌های اخیر می‌توان به «اکثریت» ساخته سون یوس(2010)، «آموزش جنایی» به کارگردانی گید و لمباردی (2011)، «کالبد» ساخته علی آیدین(2012) و «سایه سفید» از نوز داشه(2013) اشاره کرد.

آلیس رورواچر با فیلم اولش CARPO CELESTE که در بخش دو هفته کارگردان جشنواره کن در سال 2011 نمایش یافت، موفق به کسب جوایز فراوانی از جمله جایزه اینگمار برگمن‌ برای بهترین فیلم اول و جایزه ربان نقره‌ای بهترین ساخته اول شد.

به گزارش سینمافستیوال ، هفتادو یکمین جشنواره معتبر فیلم ونیز که رقیب اصلی آن جشنواره فیلم کن است ، به عنوان قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان از 27 اوت تا ششم سپتامبر برگزار می‌شود. سال گذشته و در هفتادمین دوره جشنواه فیلم ونیز، هیات‌داوران این رویداد سینمایی به ریاست «برناردو برتولوچی» فیلم مستند «Sacro Gra» به کارگردانی «جیان فرانکو روسی» از ایتالیا را به عنوان برنده شیر طلا انتخاب کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *