معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما

آیین اختتامیه جشنواره نخستین فیلم کوتاه سما با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی با معرفی برگزیدگان این جشنواره در بخش های فیلم نامه ، ملی داستانی و پویانمایی ، ملی مستند ، نسل نو داستانی و مستند به کار خود پایان داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، فرهنگسرای اندیشه عصر جمعه میزبان اهالی سینما ، دانش آموختگان هنر ، مستندسازان پیشکسوت و فیلم سازان جوان بود تا برگزیدگان و برترین های جشنواره فیلم کوتاه سما معرفی شوند.

بر اساس این گزارش جوایز بخش فیلم نامه به ترتیب رتبه نخست به فیلم نامه هدیه به نویسندگی اکبر و اصغر روح ، رتبه دوم به فیلم نامه همراه شادی هایمان باشید از رقیه توکلی و رتبه سوم به فیلم نامه جاده های برفی و قاصدک از سید مرتضی سبزه قبا تعلق گرفت.

هیات داوران این جشنواره فیلم های یاد شده را مستحق دریافت حمایت مالی برای تولید اثر دانست.

همچنین در این بخش فیلم نامه رد پا از تیمور قادری ، فیلم نامه چند ساعت بیشتر نمانده از مهدی فرد قادری ، فیلم نامه تک و جفت از کانون فیلم بهمن و فیلم نامه فرشته خدایی از امین کرد رستمی نیز مستحق دریافت حمایت مالی برای تولید اثر معرفی شد.

همچنین در ادامه آیین اختتامیه این جشنواره در بخش جوایز ملی – پویا نمایی – عنوان بهترین فیلم به جا حکایتی (۱) و جاحکایتی(۲) ، از مریم دهقان پور ، بهترین کارگردانی به فیلم شهر من سردشت به کارگردانی زیبا ارژنگ و من همیجا راحتم به مهرداد اخوان و بهترین فیلم نامه به فیلم جوجه ماشینی از محبوبه محمدزکی اهدا شد.

در بخش جوایز ملی داستانی عنوان بهترین فیلم به فیلم خلوتگاه به کارگردانی کریم فائقیان از حوزه هنری بوشهر ، بهترین کارگردانی به فیلم داد از محمد ارژنگ و بهترین فیلم نامه به آن دوره ها از رضا جمالی تعلق گرفت.

در این بخش تندیس پرستوی زرین نخستین دوره جشنواره فیلم کوتاه سما در بخش داستانی ملی به فیلم کوتاه عشق(ع) به تهیه کنندگی نریمان خلیلی ، بهترین کارگردانی به فیلم کوتاه از طرف آنها به کارگردانی سعید روستایی و بهترین فیلم نامه به فیلم کوتاه کودکان ابری به نویسندگی رضا فهیمی اهداء شد.

در ادامه آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه سما جوایر بخش ملی – مستند – به فیلم بی بی تولدت مبارک از سید حامد نوبری از حوزه هنری به عنوان بهترین فیلم ، زندگی زیر پوست من از بهروز نورانی پور به عنوان بهترین کارگردانی و تندیس پرستوی زرین به فیلم کوتاه فرمانده خوب از روح الله رفیعی و فیلم کوتاه آک . آپ . آس از محمد علی هاشم زهی تعلق گرفت.

در بخش جوایز نسل نو – مستند – دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به فیلم سعید از مهدیه جلالی و تندیس پرستوی زرین به بهترین کارگردانی فیلم کوتاه روزی ، عمو یدالله و همسرش به کارگردانی مرتضی زنجانی اهدا شد.

در ادامه آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه سما جوایز بخش نسل نو و دیپلم افتخار – داستانی – به فیلم عآقی از یوسف کارگر به عنوان بهترین فیلم ، قنات شهر خاموش از پدرام پور امیری و کیف پول از سامان پهلوان به عنوان بهترین کارگردانی اهدا شد.

همچنین تندیس پرستوی زرین نخستین دوره جشنواره فیلم کوتاه سما در بخش داستانی نسل نو به فیلم کوتاه قتات شهر خاموش به تهیه کنندگی محمدرضا سنجری و سید احمد سیدی مطلق به عنوان بهترین فیلم و فیلم کوتاه قاجار به کارگردانی امیر امیریان کاظمی به عنوان بهترین کارگردانی تعلق گرفت.

سما به معنای آسمان و برداشتی دو وجهی از نام و جایگاه شهید سید مرتضی آوینی در عرصه فرهنگ و هنر دینی است.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما یک رویداد تخصصی در حوزه فیلم کوتاه بود که از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ فروردین ماه جاری از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در سینما فلسطین تهران در سه بخش فیلم کوتاه ملی ، نسل نو و فیلم نامه برگزار شد.

در طول برگزاری این رویداد سینمایی چهار کارگاه بازیگری ، کارگردانی ، فیلم نامه نویسی و مستند سازی برگزار و فیلم های کوتاه داستانی و مستند متعلق به فیلم سازان اولی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه سما از استاد مجتبی راعی تقدیر شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *