معرفی آثار شهرام درخشان به عنوان مستندساز

شهرام-درخشان copy

رضایت مستند سازان از انتخاب شهرام درخشان مستند ساز کشور به عنوان مجری مراسم اختتامیه، ما را بر آن داشت که به معرفی وی بپردازیم .

شهرام درخشان متولد ۲۱ ام آذر ماه سال ۱۳۴۷ در شهرستان کرج است و عضو هیات انتخاب بخش مسابقه ملی ، از فیلمسازان برجسته عرصه مستندسازی است که در این راه تاکنون تهیه کنندگی، کارگردانی ، نویسندگی و گویندگی بسیاری از فیلم های مستند را به عهده داشته است. او شب گذشته مراسم اختتامیه جشنواره را به نحو عالی برگزار نمود .

درخشان از سال ۶۷ فعالیت جدی خود را در این عرصه آغاز کرد و تاکنون فیلم های “طب حاشیه ” ، ” تاریخ اساطیر” ، “پارسا درایا” ، “خانه ام روی تپه هاست ” ، “بر کرانه های پارس” ، “تمدن بازیافته” ، “مردمی که همه چیز، همه چیز، همه چیز دارند” ، ” در عصر  جر”  و … را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

وی در رابطه با کیفیت فیلم های این دوره از جشنواره گفت : « به اعتقاد من، آن چه بیش از هر چیز آزار دهنده به نظر می رسد، تکرار داستان «خلأ خلاقیت» است! »

حسن نقاشی، کارگردان فیلم «شاه جهان» نامزد بخش بهترین مستند تاریخی پس از دریافت جایزه اش خطاب به حبیب ایل بیگی،  رئیس انجمن سینمای جوان، در رابطه با این مجری مستندساز گفت: « همیشه نگرانیم که در سینمای مستند کودتا شود و امیدوارم این اتفاق نیفتد. انجمن سینمای جوان طی این سال‌ها درو شده است. متشکرم که مجری این برنامه را به شیوه ای انتخاب کردند که ایشان خودشان مستند سازند. »

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *