مرور سینمای لهستان و کریشتف کیشلوفسکی در خانه هنرمندان

نشست سینمای لهستان با بررسی آثار «کریشتف کیشلوفسکی»، فیلم‌ساز مشهور و درگذشته‌ی لهستانی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
خانه هنرمندان

به گزارش سینما فستیوال، در این نشست که با همکاری انجمن دوستی ایران و لهستان و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، خسرو سینایی (نویسنده، کارگردان و مترجم)، جواد فندرسکی (پژوهشگر فلسفه هنر)، مهدی ملک (پژوهشگر سینما)، علیرضا دولتشاهی (لهستان‌شناس و رئیس هیات مدیره انجمن دوستی ایران و لهستان) درباره «سینمای کیشلوفسکی»، «تحلیل اگزیستانسیالیستی شخصیت‌های ده فرمان»، «تفسیر هرمنوتیکی از تریلوژی سه رنگ» و «نیم‌نگاهی به پیدایی سینمای لهستان از ۱۸۹۵ تا ۱۹۳۹» سخنرانی می‌کنند.در حاشیه این برنامه، بخش‌هایی از فیلم‌های کیشلوفسکی نیز نمایش داده می‌شود.
کریشتف کیشلوفسکی (۱۹۹۶ ـ ۱۹۴۱)، کارگردان و فیلمنامه‌نویس فقید لهستانی، علاوه بر تعدادی آثار مستند، با ساخت فیلم‌هایی مانند «آبی»، «سفید»، «قرمز»، «زندگی دوگانه ورونیک»، «ده فرمان» و… به یکی از بزرگ‌ترین کارگردانان عصر حاضر تبدیل شد.
علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه، می‌توانند شنبه ۸ شهریور از ساعت ۱۸ به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *