«مانکن‌های قلعه حسن‌خان» به فینال جوایز مستند TRT ترکیه راه یافت

مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» به فینال  راه یافت.

مانکن‌های قلعه حسن‌خان

به گزارش سینما فستیوال ، فیلم مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی سام کلانتری به مرحله‌ فینال جوایز مستند TRT ترکیه راه یافت.

هشتمین دوره جوایز مستند TRT از ۲۳ تا ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد و فیلم مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» ساخته سام کلانتری، همراه با ۱۱ اثر مستند دیگر برای کسب سه جایزه‌ بخش بین‌الملل این رویداد ، به رقابت با هم خواهند پرداخت . رخساره قائم‌مقامی کارگردان مستند «سونیتا» هم دیگر مستندساز ایرانی حاضر در مرحله فینال جایزه مستند تی.آر.تی ترکیه است .

جوایز این رقابت سینمایی ، مبلغ ده هزار یورو برای بهترین فیلم مستند و دو جایزه ۷۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی به عنوان جایزه ویژه هیات داوران است .

فیلم مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» پیش از این در بخش مسابقه جشنواره «سینماحقیقت» ایران و «ویزیون دورئل» سوئیس روی پرده رفته بود .

موضوع مستند «مانکن‌های قلعه حسن‌خان» درباره‌ ساخت چند مانکن پلاستیکی در یک کارگاه دور‌افتاده است که زندگی این مانکن‌ها و سرانجام‌شان بی‌شباهت به زندگی انسان‌ها نیست !

عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از پژوهشگر ، تهیه‌کننده و کارگردان : سام کلانتری ، تصویربردار : رضا تیموری ، صدابردار: احمدرضا طائی ، صداگذار: انسیه ملکی ، تدوین‌گر: روزبه فرازمند ، مدیر تولید: محسن مرادی ، دستیار کارگردان: رضا شجی ، عکاس: ارمغان بوستان ، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *