” قصه درختان بلوط ” جنایات داعش را به تصویر می کشد

محسن محسنی نسب کارگردان و تهیه کننده سینما گفت: ساخت فیلم ‘قصه درختان بلوط’ روایتی از جنایات گروه داعش را به پایان رسانده است.

تئاتر فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایرنا ، محسن حسنی نسب درباره تازه ترین فعالیتش اظهار داشت: به تازگی تهیه کنندگی فیلمی با عنوان ‘قصه درختان بلوط’ را به پایان رسانده ام که درباره موضوع داعش که فیلمنامه کارگردانی آن را بیژن زمان پیرا انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه داستان این فیلم در رابطه با حمله جنایتکاران داعش به کردهای ایزدی است، افزود: از آنجا که تا کنون در رابطه با این مسأله مهم در ایران فیلمی ساخته نشده است احساس می کنم که مدیران سینمایی می بایست به آن توجه ویژه ای نشان دهند چرا که این فیلم متعلق به همه کسانی است که با داعش و نیروهای تکفیری ضدیت دارند.

این کارگردان سینما ادامه داد: داستان این فیلم از آنجا آغاز می شود که وقتی داعشی ها به مردم ایزدی حمله ور می شوند، زنان و دختران ایزدی از طریق ایران نامه ای را به مجامع عمومی بین المللی می فرستند مبنی بر اینکه اگر دنیا به داد ما نرسد ما دست به یک خودکشی دسته جمعی خواهیم زد چرا که نمی خواهیم تن به ذلت بدهیم.

محسنی نسب تصریح کرد: فیلمبرداری و تدوین ‘قصه درختان بلوط’ به تازگی به پایان رسیده و این فیلم این روزها در مرحله صداگذاری به سر می برد البته به دلیل آنکه چند سکانس معدود از فیلم نیاز به جلوه های ویژه بصری انیمیشن دارد که آن بخش هم تا دو روز آینده آماده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اگر از ابتدا می دانستم که می توانیم این فیلم را چنین حرفه ای به مرحله تولید برسانیم برای آن به جای درخواست پروانه ساخت ویدیویی، پروانه ساخت فیلم 35 میلیمتری می گرفتم، افزود: البته یکی از دلایل اینکه ما برای این فیلم درخواست پروانه ساخت ویدیویی دادیم این بود که سازمان سینمایی برای کارگردانان اول محدودیت قائل شده و از آنجا که کارگردان این فیلم اولین تجربه اش را در سینمای بلند داشت مدت زمان زیادی نیاز داشتیم تا بتوانیم پروانه ساخت 35 میلیمتری دریافت کنیم.

این تهیه کننده سینما با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان مایل نیستم این فیلم نمایش محدود داشته باشد، خاطرنشان کرد: تا کنون از چند جشنواره خارجی نیز پیشنهاد شرکت داریم اما شخصا علاقمندم ابتدا فیلم در مهمترین جشنواره سینمایی کشور یعنی فجر نمایش داده شود.

محسنی نسب ادامه داد: به همین دلیل به رئیس سازمان سینمایی نامه ای نوشتم مبنی بر اینکه ایشان شرایطی را برای حضور ‘قصه درختان بلوط’ در سی و سومین جشنواره فیلم فجر فراهم کنند که ایشان هم در پاسخ به بنده پیشنهاد دادند که با علیرضا رضاداد دبیر جشنواره در این رابطه مکاتبه داشته باشم.

وی افزود: لازم است که متولیان فرهنگی کشور شرایطی را مهیا سازند تا این فیلم بتواند به صورت گسترده امکان اکران عمومی پیدا کند.
کارگردان فیلم کریستال گفت: مطمئن هستم که این فیلم در صورت اکران عمومی با استقبال گسترده ای از سوی آحاد افراد جامعه و به ویژه بانوان روبرو خواهد شد چرا که در این فیلم بحث خودکشی زنان ستمدیده مطرح است و سکانس های باشکوهی در این فیلم وجود دارد.

وی درباره بازیگران این فیلم نیز گفت: تمامی بازیگران از همان منطقه استفاده شده اند که ازجمله آنها رضا بهبودی، مهدی ساکی، امین صادقی، لاوین محمدی نیا، لیلا سعدی، بدیعه میرعلی خان، حسیبه عبدالقادر شقلاوی و… هستند.

عوامل فیلم قصه درختان بلوط : طراح اولیه و تهیه کننده: محسن محسنی نسب، فیلمنامه نویس و کارگردان: بیژن زمان پیرا، منشی صحنه: مرضیه خوش تراش، طراح صحنه و لباس: علیرضا آرایش، مدیر فیلمبرداری: حمید قوامی، صدابردار: حسین قورچیان، طراح چهره پردازی: علیرضا جوادپور، مدیر تولید: سوران ابراهیم، تدوین: توفیق امانی و نعمت نارنجی، موسیقی: نیکی میرزاالله.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *