“قبیله” اوکراینی، بهترین فیلم جشنواره تارکوفسکی

فیلم اوکراینی ˝قبیله˝ ساخته نیکلاس اسلابوشپیتزکی برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره ˝آندری تارکوفسکی˝ شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، این فیلم که به تلاش های یک پسر کر و لال برای جا افتادن در سیستم آموزشی دبیرستان می پردازد ماه گذشته سه جایزه بخش هفته منتقدان جشنواره فیلم کن را نیز دریافت کرده بود.

جشنواره فیلم “زرالکو” به معنای ” آینه” که از سال 1975 به نام آندری تارکوفسکی فیلمساز بزرگ روس نام گذاری شده در شهر ایوانوو زادگاه تارکوفسکی و به همت آندری پالخوف منتقد نامدار سینمای روسیه برپا شد.

امسال هشتمین دوره این جشنواره برگزار شد و موضوع اصلی جشنواره ” زنان در سینما” بود.به همین مناسبت همه اعضای هیئت داوری جشنواره را سینماگران زن تشکیل دادند.از جمله سیتوریا آلیه وا مدیر برنامه سینمایی کینوتاور،ایزابلا راس بازیگر گهنه کار سینمای پرتغال ،هایدی جو مارکل تهیه کننده امریکایی و میرا فورنای فیلمساز اهل کشور اسلواکی.

جایزه بهترین کارگردانی این دوره از جشنواره به نوا دش فیلمساز آلمانی برای کارگردانی فیلم “سایه سفید” اهدا شد.ایلمار راگ برای بازی در فیلم ” من برنمی گردم” و پیتر برونر برای کارگردانی فیلم اتریشی ” قلب کور من” نیز برنده جایزه های ویژه هیئت داوران جشنواره شدند.جایزه بهترین فیلم جشنواره از نگاه تماشاگران نیز به فیلم روسی ” برادران وی” ساخته میخائیل اوگاروف اهدا شد.

در بخش فیلم های مستند هم که با محوریت موضوع زنان برگزار می شد ،فیلم مستند ” خون” اثر آلینا رودنیتسکایا از روسیه جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.مستند “آخرین لیموزین” ساخته خلست کینا هم جایزه ویژه هیئت داوران را به خود اختصاص داد.

کنستانتین لوپوشانسکی فیلمساز روس و کریشتف زانوسی فیلمساز لهستانی هم جایزه دستاورد یک عمر فعالیت هنری جشنواره را دریافت کردند.زانوسی یک هفته پیش هم جایزه دستاورد یک عمر فعالیت هنری را از جشنواره ترانسیلوانیای رومانی گرفته بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *