فیلم یونانی «انگلیس کوچک» جوایز جشنواره شانگهای چین را درو کرد

فیلم یونانی «انگلیس کوچک» موفق به کسب سه جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی از جشنواره شانگهای چین شد.

 جشنواره چین

به گزارش سینمافستیوال ، برگزیدگان  در حالی اعلام شدند که هیات داوران این رویداد سینمایی به ریاست «گونگ لی» جایزه جام طلایی بهترین فیلم و کارگردانی را به فیلم «انگلیس کوچک» ساخته «پنتلیس ولگاریس» اعطا کرد.

فیلم یونانی «انگلیس کوچک/Little England» جایزه جام طلایی بهترین فیلم را جشنواره فیلم شانگهای چین 2014 بدست آورد و توانست جایزه بهترین کارگردان را نیز برای پَنتلیس وولگاریس به ارمغان آورد.

همچنین جایزه بهترین بازیگر زن این رویداد سینمایی به «پنه‌لوپه سیلیکا» برای بازی در درام یونانی «انگلیس کوچک» رسید. جایزه ی دیگری را به کارنامه ی این فیلم اضافه کرد.

جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره فیلم شانگهای چین به فیلم «عمو ویکتوری» ساخته «ژانگ منگ»، کارگردان چینی رسید و در بخش بهترین بازیگر مرد نیز «ویتایا پانسیرنگارم»، بازیگر تایلندی برای نقش‌آفرینی در فیلم «آخرین جلاد» ساخته «تام والد» برگزیده شد.

به گزارش اسکرین دیلی، در بخش بهترین فیلمنامه‌نویسی «کریل گلی» و «ولکر شاندروف» برای نگارش فیلمنامه «دیپلماسی» موفق به دریافت جایزه شد.

جشنواره فیلم شانگهای که امسال با حضور ستاره‌های هالیوودی چون «نیکل کیدمن» برگزار شد، با اولین نمایش جهانی فیلم سه‌بعدی «ترانسفورمرها: عصر انقراض» محصول مشترک سینمای چین‌ و هالیوود به پایان رسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *