فیلم کوتاه “صبح روز بعد” جایزه جشنواره بلاک برلین را به خانه آورد

 صبح روز بعد برنده جایزه جشنواره بلاک برلین شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، بر اساس اعلام  سیدعلی هاشمی کارگردان فیلم کوتاه “صبح روز بعد”، این فیلم  که در بخش مسابقه بیست و چهارمین دوره جشنواره بلاک برلین در دو کشور آلمان و آمریکا حضور داشت ، برنده جایزه بهترین روایت اکسپرسیونیست (Expressionist arrative) این جشنواره شد .

این فیلم 24 دقیقه ای که اردیبهشت سال گذشته در تهران فیلمبرداری شده بود پیش از این در جشنواره فیلم کوتاه تهران برنده جایزه بهترین صدابرداری و صداگذاری و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی شده و در بخش فیلمنامه نیز کاندیدا شده بود .

فیلم کوتاه “صبح روز بعد”  در بهمن ماه سال گذشته در بخش مهمان جشنواره جیپور هندوستان حضور داشت و در خرداد و تیرماه 93 هم در بخش مسابقه جشنواره فیلم زنگبار در کشور تانزانیا حاضر بود.

جشنواره بلاک برلین در روزهای 7 الی 11 ماه می 2014 در شهر برلین و در ماه آگوست در آمریکا برگزار گردید. پخش جهانی این فیلم بر عهده شرکت پخش ستاک فیلم است.
گفتنی است فیلم صبح روز بعد به کارگردانی سیدعلی هاشمی درباره دختری است به نام سحر (با بازی نگار جواهریان) که یک روز از خواب بلند می شود تا به کارهای روزانه اش بپردازد اما انگار اتفاق عجیبی افتاده است ….
هاشمی پیش از این با عنوان دستیار و برنامه ریز در سینما و تلویزیون مشغول کار بوده است و با کارگردانان مختلفی چون علیرضا رئیسیان ، مجید مجیدی ،  بیژن میرباقری و داریوش فرهنگ سابقه همکاری داشته. این فیلم دومین فیلمِ کوتاه او پس از فیلم آرزو (1384 ) است . هاشمی سال گذشته پروانه ساخت اولین فیلم بلندش را به نام دلم را به خاک نسپار را دریافت کرده بود که به دلیل مشکلات مالی موفق موفق به ساخت آن نشد .
دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: بازیگران: نگار جواهریان، فریده سپاه منصور، حدیث میرامینی و شکوفه هاشمیان  / مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی / مدیر صدابرداری: رشید دانشمند/ مشاور طراح هنری: محسن شاه ابراهیمی / نویسنده فیلمنامه: سید علی هاشمی / تدوین: مولا شاهسواری / طراح گریم: الهام صالحی / صداگذار: حسین مافی / مدیر تولید: سعید شعشعه / دستیار کارگردان وبرنامه ریز: نگار جنیدی / منشی صحنه: آتوسا شاه سیاه / عکاس: مهدی دلخواسته.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *