فیلم چینی «رفقای جدا» ، پرفروش ترین فیلم این هفته سینماهای جهان

در گزارشی از فروش سینماهای جهان ، فیلم چینی «رفقای جدا» با فروش 38 میلیون دلاری خود پرفروش فیلم این هفته سینماهای جهان شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، فیلم کمدی «رفقای جدا» ساخته «نینگ هائو» که ماه پیش در جشنواره فیلم تورنتو به روی پرده رفت، نمایش موفقی در سینماهای سراسر جهان تجربه کرد و با فروش 38 میلیون دلاری مجموع فروش خود را به 93 میلیون دلار رساند.

 فیلم «دختر گمشده» جدیدترین ساخته «دیوید فینچر» با بازی «بن افلک» و «روزاموند پایک» نیز با فروش 24/6 میلیون دلاری از محل سینماهای 39 کشور جهان پرفروش‌ترین فیلم آمریکای شمالی شد و همچنین 6/9 میلیون دلار در 950 سالن سینمای انگلیس و 4/6 میلیون دلار در 350 سالن سینمای استرالیا فروش داشت.

سینماهای روسیه نیز در بیش از هزار سالن سینما فروش 2/9 میلیون دلار برای فیلم جدید «فینچر» رقم زدند و آلمانی‌ها نیز 2/8 میلیون دلار در 51 سالن سینما برای کمپانی فاکس به ارمغان آوردند.

فیلم «دونده مارپیچ» که دو هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم سینمای جهان بود با اضافه کردن 16/5 میلیون دلار در 61 کشور جهان مجموع فروش خود را به بیش از 119 میلیون دلار ارتقاء داد و در سومین هفته نمایش فروش خود را در 486 سالن سینمای کره جنوبی به 16/7 میلیون دلار افزایش داد. سینماهای استرالیا نیز با 316 سالن سینمایی که به فیلم «دونده مارپیچ» اختصاص داده بود مجموع فروش خود را برای این فیلم به 11/8 میلیون دلار افزایش داد.

فیلم اکشن و علمی تخیلی «طلوع سیاره میمون‌ها» نیز این هفته 1/2 میلیون دلار از شش بازار باقی مانده بدست آورد و مجموع فروش خارجی خود را به 491 میلیون دلار رساند.

فیلم «برابر کننده» با بازی «دنزل واشنگتون» نیز 13 میلیون دلار در 70 کشور جهان فروخت تا مجموع فروش خود را در هفته‌های آغازین نزدیک به 40 میلیون دلار کسب کرده باشد.

فیلم «برابرکننده» به کارگردانی «آنتونی فوکوا» با فروش 2 میلیون دلاری در 376 سالن سینمای فرانسه سومین فیلم پرفروش این کشور شد، این در حالی است که سینماهای انگلیس با فروش 7 میلیون دلاری تاکنون بهترین بازار این اکشن هستند.

در نهایت فیلم ابرقهرمانی «نگهبانان کهکشان» با اضافه کردن 2/4 میلیون دلار در 33 کشور جهان مجموع فروش خارجی و جهانی خود را به ترتیب به 330 و 653 میلیون دلار افزایش داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *