فیلم های قدیمی ای که در ماه رمضان اکران خواهند شد

فیلم‌هایی از علی حاتمی، حاتمی‌کیا، ‌تقوایی، ‌مهرجویی، بنی‌اعتماد،‌ بیضایی،‌ صدرعاملی،‌ مجیدی، تبریزی و داودنژاد برای اکران در ماه رمضان معرفی شدند.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، پس از اعلام مصوبه شورای صنفی نمایش مبنی بر امکان اکران فیلم‌های قدیمی در طرح ویژه ماه مبارک رمضان،‌ مدیر عامل موسسه تصویر شهر از ارائه تعدای فیلم در قالب سه بسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دریافت مجوز خبر داد.

هادی منبتی در این‌باره به ایسنا توضیح داد: تعدادی فیلم از چند کارگردان سینمای ایران را برای طرح ویژه ماه رمضان در نظر گرفته‌ایم که در صورت موافقت ارشاد شرایط اکران آن‌ها در سینماها فراهم خواهد شد.

به گفته وی، این فیلم‌ها که در سه بسته پنج‌تایی پیشنهاد شده‌اند، شامل «دلشدگان»، «ناخدا خورشید»، «پری»، «آژانس شیشه‌ای»، «مسافران»، «کمال‌الملک»، «کاغذ بی‌خط»، «هامون»، «لیلی با من است»، «رنگ خدا»، «زیر پوست شهر»، «گل‌های داوودی»، «بچه‌های آسمان»، «نیاز» و «ای ایران» می‌شوند.

منبتی همچنین گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، سینماها می‌توانند در ماه مبارک رمضان دو سانس اضافی بعد از سانس موظف خود یعنی تا حدود دو ساعت قبل از اذان صبح، برنامه نمایش فیلم داشته باشند.

او با اشاره به فیلم‌های قدیمی که برای اکران در این طرح درنظر گرفته شده‌اند،‌ افزود: در صورت دریافت مجوز، سینماهایی که متقاضی باشند می‌توانند این فیلم‌ها را اکران کنند.

منبتی هم‌چنین خاطرنشان کرد: هنوز مجوزی از سوی ارشاد صادر نشده است، اما رایزنی‌ها با دفاتر پخش برای عقد قرارداد را آغاز کرده‌ایم. ضمن اینکه امیدواریم کپی 35 میلی‌متری مناسب و باکیفیت از این فیلم‌ها بتوانیم در اختیار داشته بگیریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *