تاریخ اکران فیلم بعدی کریستوفر نولان مشخص شد

نام فیلم و جزئیات آن هنوز اعلام نشده است.

به گزارش سینما فستیوال ، شرکت برادران وارنر فیلم بعدی کریستوفر نولان را ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰ روانه سینماها می‌کند.

این خبر روز جمعه اعلام شد. نام فیلم که در قالب آیمکس نیز اکران خواهد شد، هنوز مشخص نیست. جزئیات پروژه نیز هنوز اعلام نشده است.

به گزارش ورایتی، برادران وارنر سال ۲۰۱۷ در همین هفته “دانکرک” نولان را اکران کرد. این شرکت از “بی‌خوابی” (۲۰۰۲) به بعد پخش تمام فیلم‌های نولان از جمله “پرستیژ” و “بین ستاره‌ای” را در سطح بین‌المللی و “بتمن آغاز می‌کند”، “تلقین/آغاز”، “شوالیه تاریکی”، “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” و “دانکرک” را در سطح جهانی توزیع کرده است.

“دانکرک” که روایتی از نجات ۳۴۰ هزار سربازان متفقین از دست نازی‌ها در ۱۹۴۰ است، هم به لحاظ تجاری فیلمی موفق بود و هم مورد توجه منتقدان قرار گرفت. فیلم نامزد هشت جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین فیلم برای نولان و اما تامس همکار تهیه‌کننده‌اش و جایزه بهترین کارگردانی برای نولان شد. فیلم در دنیا ۵۲۶ میلیون دلار فروخت.

نولان و تامس برای “تلقین/آغاز” نیز نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم شدند. آن فیلم نامزدی اسکار بهترین فیلمنامه را هم برای نولان به همراه داشت. ۱۰ فیلم سینماگر بریتانیایی در مجموع ۴٫۷ میلیارد دلار در دنیا فروش داشتند. “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” با ۱٫۰۸ میلیارد دلار و “شوالیه تاریکی” با یک میلیارد دلار پرفروش‌ترین فیلم‌های کارنامه او هستند.

برادران وارنر بجز “دانکرک” سه فیلم دیگر نولان را هم در ماه ژوئیه اکران کرده است: “شوالیه تاریکی” در ۲۰۰۸، “تلقین/آغاز” در ۲۰۱۰ و “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” در ۲۰۱۲٫

نولان که متولد ۳۰ ژوئیه ۱۹۷۰ در لندن است با اولین فیلم بلند داستانی خود ” “Following که سال ۱۹۹۸ ساخته شد مورد توجه قرار گرفت؛ با دومین فیلمش “یادگاری” (۲۰۰۰) نامزد اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد و اسم و رسمی برای خود رقم زد و با سه‌گانه “شوالیه تاریکی” در فهرست کارگردان‌های درجه یک قرار گرفت. فیلم‌هایی چون “بی‌خوابی” و “پرستیژ” بر اعتبار او افزود و با “تلقین/آغاز” ایده‌های بزرگ را در قالب یک بلاک‌باستر به سینما آورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *