فیلم جدید «جین کمپیون» در حال مذاکره است !

«جین کمپیون» کارگردان سرشناس نیوزلندی، در حال مذاکره برای ساختن فیلمی اقتباسی براساس کتاب پرفروش «آتش افروزان» است.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، «جین کمپیون» کارگردان برنده نخل طلای کن که امسال ریاست هیات داوران این رویداد سینمایی را نیز به عهده دارد، مشغول مذاکره برای برعهده گرفتن کارگردانی فیلم «آتش افروزان» بر اساس کتاب پرفروش «راشل کوشنر» است.

این رمان موفق که به هنر و رادیکالیسم در دهه 1970 در شهر نیویورک می‌پردازد به عقیده بسیاری یک رمان فمینیستی است که سال گذشته یکی از فینالیست‌های کتاب سال آمریکا نیز بود.

کمپیون در سال 2013 مینی سریال «برفراز دریاچه» را به شبکه تلویزیونی ساندس ساخت که در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگری را به دست آورد.

این کارگردان 60 ساله نیوزلندی، اولین فیلم بلندش را با عنوان «یک داستان شخصی از یک دختر» در سال 1984 کارگردانی کرد و اواخر همان سال فیلم «پس از ساعت‌ها» را ساخت. وی در سال 1994 برای فیلم «پیانو» جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه را کسب کرد و با همین فیلم جایزه نخل طلای کن را دریافت کرد.

همچنین «کمپیون» با فیلم «یک فرشته روی میز» توانست جایزه ویژه هیات داوران جشنواره ونیز در سال 1990 را به‌دست آورد.

کمپیون در مصاحبه با گاردین اشاره می‌کند که فیلمسازی درباره مرد یا زن بود نیست بلکه درباره احساس‌، کار سخت و عشق به کار است‌،اما زنان داستان‌های متفاوتی می گویند و اگر زنان بیشتر فیلم می‌ساختند داستان‌های بسیار بیشتری داشتیم.

«جین کمپیون» امسال به عنوان رئیس هیات داوران شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن انتخاب شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *