فیلم ابوالقاسم طالبی به جشنواره فیلم فجر رسید / اسامی فیلم های سودای سیمرغ فجر

فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به بخش خارج از مسابقه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر راه یافت.

فیلم یتیم خانه ایران - ابوالقاسم طالبی

به گزارش سینما فستیوال ، با اعلام گروه بندی فروش بلیت های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مشخص شد که فیلم «یتیم خانه ایران» ساخته ابوالقاسم طالبی نیز در بخش خارج از مسابقه فیلم حضور دارد.

در گروه بندی فعلی دو بخش سودای سیمرغ ۱ و ۲ در نظر گرفته شده است که در لیست سودای سیمرغ ۱ فیلم های آب نبات چوبی ، اژدها وارد می شود ، امکان مینا ، به دنیا آمدن ، دختر ، زاپاس ، عادت نمی کنیم ، لانتوری ، مالاریا ، نفس ، هفت ماهگی ، ابد و یک روز ، ایستاده در غبار گنجانده شده است.

در لیست سودای سیمرغ ۲ آخرین بار کی سحر رو دیدی؟ ، بادیگارد ، بارکد ، دلبری ، خشم و هیاهو ، رسوایی ۲ ، سیانور ، کفشهایم کو؟ ، نقطه کور ، نیمه شب اتفاق افتاد ، وارونگی ، من و یتیم خانه ایران در نظر گرفته شده است.

پیش از این لیست این بخش در دو فهرست ۱۱ تایی اعلام شده و قیمت بلیت ها نیز در سری ۱۱ تایی اعلام شده که با اضافه شدن این فیلم ها باید منتظر تغییر در این بخش نیز بود.

“یتیم‌خانه ایران” فیلمی به نویسندگی و کارگردانی ابوالقاسم طالبی است و داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران است که در سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ و در دوران جنگ جهانی اول در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد.

بازیگرانی از جمله فرخ نعمتی ، جعفر دهقان، علیرام نورایی، بهار محمدپور، بهارک صالح‌نیا، مهری‌السادات آل‌آقا، داریوش اسدزاده، حمیدرضا تاج‌دولتی، محسن حسینی، ایمان صفا، مصطفی بهشتی، علی‌اصغر حیدری، والا شهیری، اسماعیل زنگله گیاه، محمد علی شادمان و با حضور قطب‌الدین صادقی و صالح میرزا آقایی به همراه بازیگران خارجی نظیر برایان طرفه، برت جان کورن، پاول لسلی داونی، جان اتول، تاکنون در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *