فیلم‌های بخش سینه‌فونداسیون و فیلم‌های کوتاه کن معرفی شد

فیلم‌های بخش سینه‌فونداسیون و فیلم‌های کوتاه جشنواره کن 2014 امروز (پنجشنبه) اعلام شدند.

 سینه فوندشن

به گزارش سینما فستیوال، بخش فیلم‌های کوتاه و سینه‌فونداسیون شصت‌وهفتمین جشنواره کن که امسال عباس کیارستمی ریاست هیات داوران آن را برعهده دارد‌، با حضور 10 فیلم در بخش فیلم‌های کوتاه و 16 فیلم در سینه‌فونداسیون برگزار خواهد شد.

به گزارش اسکرین دیلی امسال سه هزار و 450 فیلم از 128 کشور متقاضی حضور در بخش فیلم‌های جشنواره کن بودند که 10 فیلم برای دریافت نخل طلای فیلم کوتاه انتخاب شدند و امسال برای اولین‌بار فیلم‌هایی از جمهوری آذربایجان و گرجستان در بخش فیلم‌های کوتاه نماینده دارند.

در بخش فیلم‌های کوتاه «دولت افتخار» از چین، «فضاهای نامرئی» از گرجستان، «بدن خارجی» از بلژیک، «Happo-En» از ژاپن، «لیدی» از کلمبیا، «آخرین نفر» از آذربایجان، «اعدام» از مجارستان، «آیسا» از فرانسه، «ما عاشق هستیم» از نروژ حضور دارند.

در بخش سینه‌فونداسیون که هزار و 631 اثر از دفاتر سینمایی سراسر جهان معرفی شده بودند، 16 فیلم انتخاب شدند که از این میان دو فیلم انیمیشن هستند. سه جایزه اصلی سینه‌فونداسیون روز 22 می معرفی خواهند شد.

از مهمترین آثار حاضر در این بخش می‌توان به «خونه‌ ما» از آمریکا، «هیچ‌جا خانه خودمان نمی‌شود» از فرانسه، «عواقب راه‌اندازی سرویس بهداشتی در کیلومتر 375» از مصر، «ماشین‌های سنگی» از آمریکا، «آخرین سفر به خانه» از سنگاپور، «نیاگارا» از ژاپن، «ملاقات» از اسرائیل، «تابستان بدون ماه» از صربستان، «تصویر بزرگ» از انگلیس و «نفس» از کره‌جنوبی اشاره کرد.

شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم کن از روز 14 می (24 اردیبهشت) با نمایش فیلم «گریس از موناکو» آغاز به کار خواهد کرد و تا 25 می (چهارم خرداد) ادامه خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *