فهرست کامل فیلم های خارجی زبان اسکار 2015

فهرست نهایی فیلم‌های حاضر در بخش بهترین فیلم خارجی هشتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار در حالی اعلام شد که شمار کشورهای شرکت‌کننده در این رویداد سینمایی به رکورد جدید 83 کشور رسید و چند کشور برای اولین بار پا به رقابت اسکار گذاشتند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

امسال کشورهای موریتانی، مالت، کوزوو و پاناما برای اولین بار فیلمی را به نمایندگی از کشورشان برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار معرفی کردند.

در زیر نگاهی خواهیم داشت به فهرست کامل 83 کشور حاضر در اسکار 2015 :

“چند متر مکعب عشق” به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان

“داستان‌های وحشی” به کارگردانی دامیان سیفرون از آرژانتین

“کشور چارلی رولف” به کارگردانی دی هیر از استرالیا

“نبات” به کارگردانی الچین موساگلو از آذربایجان 

“دره تاریک” به کارگردانی آندرس پروچسکا از اتریش

“تابش شبتاب” به کارگردانی خالد محمد میتو از بنگلادش

“دو روز، یک شب” به کارگردانی ژان پیر و لوک داردن از بلژیک

“فراموشی” به کارگردانی کارلوس بولادو از بولیوی

“طرز نگاه او” به کارگردانی دنیل ریبریو از برزیل

“با مامان” به کارگردانی فاروق لونچارویچ از بوسنی و هرزگوین

“مامی” به کارگردانی خاویر دولان از کانادا

“Conducta‌” به کارگردانی داراناس سرانو از کوبا

“شعر بلغاری” به کارگردانی ایوان نیچف از بلغارستان

“کشتن یک انسان” به کارگردانی آلخاندرو فرناندز آلماندراس از شیلی

“بلبل” به کارگردانی فیلیپ مویل از چین

“شاهزاده‌های قرمز” به کارگردانی ماریا گامبائو از کاستاریکا

“ماتئو” به کارگردانیماریا گامبوا از کلمبیا

“گاوچران‌ها” به کارگردانی تومیسلاو میرسیچ از کرواسی

“اندوه و لذت” به کارگردانی نیلز مالمروس از دانمارک

“کریستو ری” به کارگردانی لتیسیا تونوس از جمهوری دومنیکن

“بازی عادلانه” به کارگردانی آندرا سدلاشکوا از چک

“دختر کارخانه” به کارگردانی محمد خان از مصر

“نارنگی” به کارگردانی زازا اروروشادز از استونی

“Difret” به کارگردانی برهان ماهری از اتیوپی

“سکوت در سرزمین رویا‌ها” به کارگردانی تیتو مولینا از اکوادور

“شب واقعی” به کارگردانی پیرژو هونکاسالو از فنلاند

“سن لورن” به کارگردانی برتنارد بونلو از فرانسه

“جزیره ذرت” به کارگردانی گیورگی اواشویلی از گرجستان

“خواهران محبوب” به کارگردانی دومنیک گرف از آلمان

“انگلیس کوچک” به کارگردانی پانتسیل گراف از یونان

“عصر طلایی” به کارگردانی آن هوئی از هنگ کنگ

“خدای سفید” به کارگردانی کرنل موندروزو از مجارستان

“زندگی در تنگ ماهی” به کارگردانی بالدوین زوفونیاسون از ایسلند

“تاس دروغگو ” به کارگردانی گیتو موهنداس از هند

“امروز ” به کارگردانی رضا میرکریمی از ایران

“Soak” به کارگردانی هانوگ برامانتیو از اندونزی

“هدیه” به کارگردانی تام کالینز از ایرلند

“محاکمه ویوین امسالم” به کارگردانی رونیت الکابت از اسرائیل

“سرمایه انسانی” به کارگردانی پائولو ویرزی از ایتالیا

“خورشید تنها در آنجا میدرخشد” به کارگردانی میپو او از ژاپن

“سه پنجره و یک حلق‌آویز” به کارگردانی عیسی قوسیا از کوزوزو

“ملکه کوهستان‌ها” به کارگردانی سادیک شر- نیاز از قرقیزستان

“Ghadi ” به کارگردانی امین دورا از لبنان

“سنگ در جیب‌هایم” به کارگردانی سین بومان از لتونی

“قمارباز” به کارگردانی ایگناس جونیانس از لیتوانی

“هرگز جوان نمیر” به کارگردانی پل کروچن از لوکزامبورگ

“در قبضه” به کارگردانی استول پوپوف از مقدونیه

“Simshar ” به کارگردانی ربکا کرمانو از مالت

“نجات نیافته” به کارگردانی ایگور کوبیلنسکی از مولداوی

“تیمبوکتو” به کارگردانی عبدالرحمن سیساکو از موریتانی

“cantinflas” به کارگردانی سباستین دل آمو از مکزیک

“پسرهای خیابان مارکس” به کارگردانی انگلز نیکولا ویکچویچ از مونته‌نگرو

“ماه سرخ” به کارگردانی حسن بنجلون از مراکش

“Jhola” به کارگردانی یاداکومار باتاری از نپال

“متهم” به کارگردانی پائولا فن در کوست از هلند

“سرزمین‌های مرده” به کارگردانی توا فراسر از نیوزلند

“1001 گرم” به کارگردانی بنت هامر از نروژ

“دختر” به کارگردانی آفیا ناتائیل از پاکستان

“چشمان یک دزد” به کارگردانی نجوا نجار از فلسطین

“هجوم” به کارگردانی آبنر بنایم از پاناما

“انجیل گوشت” به کارگردانی مندوزو اچاوه از پرو

“شمال، انتهای تاریخ” به کارگردانی لاو دیاز از فیلیپین

“آیدا” به کارگردانی پاول پالیکوفسکی از لهستان

“مرا به یاد آور” به کارگردانی یواخیم پینتو از پرتغال

“سگ ژاپنی” به کارگردانی تودور کریستین جورجیو از رومانی

“لویاتان” به کارگردانی آندری زیاگینتسف از روسیه

“به امید دیدار در منونته‌ویدو” به کارگردانی دراگان جلوگرلیچ از صربستان

“عزیزترین محبوبم” به کارگردانی سانیف اولک از سنگاپور

“قدمی در تاریکی” به کارگردانی میروسلاو لوتر از اسلواکی

“فریبم بده” به کارگردانی ماروک سانتیش از اسلوونی

“مردان” به کارگردانی بتین قبادی از کره جنوبی

“مه دریایی” به کارگردانی شیم سونگ- بو از کره جنوبی

“Elelwani” به کارگردانی شاونی لا لورولی از آفریقای جنوبی

“زندگی با چشمان بسته آسان است” به کارگردانی دیوید تروئبا از اسپانیا

“توریست” به کارگردانی روبن اوستلاند از سوئد

“دایره” به کارگردانی استفن هاپت از سوئیس

“سم سرد” به کارگردانی میدی زد از تایوان

“خاطرات معلم” به کارگردانی نیتیوات تارانتون از تایلند

“خواب زمستانیر نری بیلگه جیلان از ترکیه

“Guilde” به کارگردانی اولس سانین از اوکراین

“خوشبختی کوچک” به کارگردانی نیهات سون از انگلیس

“آقای کاپلان” به کارگردانی آلوارو برشنر از اروگوئه

“آزاد” به کارگردانی آلبرتو آرولو از ونزوئلا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *