فروش روزانه “آتش بس 2 ” همپای “شهر موش‌ها 2” / اکران عمومی “ماهی و گربه” در سینما آزادی

گزارشی از آخرین جدول فروش فیلم ها در پایان هفته ی پاییزی

سینما فستیوال

 به گزارش سینما فستیوال ، با  فروش خوب فیلم “شهر موش‌ها 2” به کارگردانی مرضیه برومند،از هفته ی گذشته فیلم “آتش بس۲” نیز فروش قابل توجهی را تجربه کرده است.

فیلم “آتش بس۲” به کارگردانی تهمینه میلانی و تهیه‌کنندگی محمد نیک‌بین تاکنون نزدیک به یک میلیارد و هفتاد و یک میلیون و سیصد هزارتومان فروش داشته است. این فیلم که اکران آن از ۲۶ شهریورماه آغاز شده بود در دومین هفته اکران خود فروش نسبتا خوبی را از سر گذراند.

اما فیلم “شهر موشها۲” به کارگردانی مرضیه برومند بعد از حدود یک ماه اکران عمومی نزدیک ۶ میلیارد تومان فروش داشته که رقم دقیق آن ۵میلیارد و نهصدو هفت میلیون و هشتصدو چهل هزارتومان فروش داشته است. البته این فیلم به گفته علی سرتیپی تهیه‌کننده آن در ایام مدارس هم اکران است که با یاری وزارت آموزش و پرورش برای نمایش دانش‌آموزان بلیت آن نیم بهاء خواهد بود. لازم به یادآوری است که اکران این فیلم در کشورهای خارجی نیز آغاز شده است. این فیلم بعد از اکران موفق خود در شهر تورنتو در کشور کانادا، در ونکوور نیز اکران شد.

فیلم “آرایش غلیظ” به کارگردانی حمید نعمت‌الله تاکنون نزدیک به سیصد و هشتاد و یک میلیون و هفتصدو هشتاد و نه هزارتومان فروش داشته است.

فیلم “خواب زده‌ها” به کارگردانی فریدون جیرانی با فروش نزدیک به سیصد و بیست و شش میلیون و چهارصدو نودو شش هزارتومان در رده‌ای پائین‌تر از فیلم “آرایش غلیظ” قرار دارد. در هر دو فیلم بازیگران حرفه‌ای به ایفای نقش پرداخته‌اند که به نظر می‌رسد حجم فیلم‌های مخاطب پسند در این دوره از اکران به قدری است که فیلم‌ها هر کدام به نوبه خود با فروش خوبی هم روبرو هستند. البته این امر بستگی به دوره اکران فیلم‌ها دارد که تا چه زمانی روی پرده سینما باقی خواهند ماند.

فیلم “خانوم” به کارگردانی تینا پاکروان نیز فروش نسبتا پایئنی داشته که تاکنون نزدیک به صد و پنجاه و نه میلیون و هفتصدو بیست و پنج هزارتومان فروش داشته است.

اما اتفاق خوب اکران این هفته نمایش فیلم “ماهی و گربه” به کارگردانی شهرام مکری که تنها در یک سالن آن هم سینما آزادی در چند سانس به نمایش در خواهد آمد. فیلمی که از‌‌ همان ابتدا نمایش در جشنواره فیلم فجر با حواشی زیادی روبرو بود و یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین فیلم‌های سینمای ایران نام گرفته است.

با این حال اگر فیلم با فروش خوبی روبرو شود، قطعا نشان می‌دهد که مخاطبان خاص هم در میان فیلم‌های اجتماعی، دیدن و لذت فیلم متفاوت را هم از دست نخواهند داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *