“عصبانی نیستم” جوایز جشنواره شانگهای را درو کرد

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای که از 24 خرداد آغاز شده و در روز 1 تیر به پایان می‌رسد در جمعه شب 30 خرداد ماه ،مراسم پایانی بخش رقابتی استعدادهای جدید سینمای آسیا را برگزار کرد که رضا درمیشیان سه جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و جایزه وینسنت وارد برای فیلم خلاقانه را دریافت کرد.

 سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، گفته می‌شود:دریافت سه جایزه یک بخش توسط یک فیلم، اتفاقی عجیب بوده که کمتر در یک جشنواره فیلم دیده می‌شود زیرا به طور متعارف جایزه‌های جشنواره بین فیلم‌های مختلف تقسیم شده و اعطای سه جایزه نشان از علاقه هیات داوری به فیلم درمیشیان بود که سه بار برای دریافت جایزه به روی صحنه رفت.

درمیشیان هنگام دریافت جایزه خود گفت: ” من فیلمم را باعشق به ایران و برای مردم ایران ساخته‌ام، به امید جهانی پر از عشق و عشق و عشق که در آن نه جنگی باشد و نه کسی از دیگری عصبانی شود.”

 جایزه وینسنت وارد که امسال برای اولین‌بار در جشنواره شانگهای اعطا شد، شامل یک بورسیه دو ماهه توسط دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه کانتربری نیوزلند است که فرصت‌های آشنایی با آخرین فن‌آوری‌ها، حضور در نشست‌های حرفه‌ای در حوزه های مختلف سینما و امکان گسترش پروژه جدید سینمایی کارگردان را فراهم می‌کند.

فیلم “عصبانی نیستم!” که تهیه کنندگی، نویسندگی فیلمنامه و کارگردانی آن به عهده رضا درمیشیان بوده پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر، در اولین نمایش بین‌المللی خوددر بخش پانوراما شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد.

این فیلم در دومین حضور بین المللی خود در سی و سومین جشنواره فیلم استانبول به روی پرده رفت و پیش از حضور در شانگهای نیز در هشتمین جشنواره سینمای جنوب اسپانیا حضور یافت.

عرضه و پخش بین المللی فیلم به عهده محمد اطبایی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *