عرضه مجموعه مستند «آیین هم‌آوایی» هم زمان با فرا رسیدن ماه محرم

مونا زندی از آماده شدن مجموعه مستندی از آیین‌ها و مداحی‌های محرم در 10 استان کشور خبر داد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، این کارگردان سینما که تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده داشته است، در گفت‌و‌گو با ایسنا، بیان کرد: مجموعه مستندی به نام «آیین هم‌آوایی» شامل 10 فیلم مستند ساخته شده که به زودی عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از این مستندها با نام «لحظه‌های دلتنگی» را خودش کارگردانی کرده است، گفت: دیگر کارگردان‌های این مجموعه فرهاد ورهرام،‌ شهروز توکل، مازیار مشتاق گوهری، یونس مقدم، مجید برزگر، محسن استادعلی، مهدی باقری، باباک بهداد و حسن نقاشی هستند.

زندی درباره نحوه نمایش و عرضه این مستند‌ها هم توضیح داد: این مجموعه با حمایت موسسه رسانه‌های تصویری ساخته شده و تعدادی از آن‌ برای نمایش به سینما حقیقت سپرده شده است. هم‌چنین تعداد دیگری از مجموعه هم به صورت کلی یا تکی برای فروش عرضه می‌شود.

او اضافه کرد که شاید امکان نمایش این آثار در گروه سینمایی «هنر و تجربه» را هم بتوان فراهم کرد.

زندی که برای فیلم «عصر جمعه» از بیست‌و‌چهارمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و جایزه ویژه هیات داوران در بخش سینمای ملی را به دست آورد، جایزه بهترین فیلم از جشنواره تسالونیکی، جایزه تماشاگران جشنواره شیکاگو،‌ جایزه بهترین فیلم جشنواره وزوول، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کلن و… را نیز کسب کرده است.

او هم‌چنین ساخت مستند صدای خاموش،‌ صبح روز بعد، کارگردانی مشترک با رخشان بنی‌اعتماد در مستند بلند روزگار ما،‌ فیلم بلند تلویزیونی خط رو خط را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *