شیر طلای ونیز به سوئد رفت

مراسم اعطای جوایز هفتادو یکمین جشنواره فیلم ونیز با اعطای جایزه شیر طلا به فیلم «کبوتری بر روی شاخه به هستی فکر میکند» ساخته «روی اندرسون» برگزار شد.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، هیأت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به ریاست «الکساندر دسپلات» فهرست برندگان هفتاد و یکمین دوره این رویداد سینمایی معتبر را درحالی معرفی کرد که کمدی سورئال «کبوتری بر روی شاخه به هستی فکر می‌کند» از سوئد ساخته «روی اندرسون» موفق به کسب جایزه معتبر شیر طلای بهترین فیلم شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جایزه شیر نقره‌ای بهترین کارگردانی به «آندری کونچالوفسکی» 77 ساله برای فیلم «شب‌های سفید مرد پستچی» از روسیه رسید و مستند «نگاه سکوت» ساخته «جاشوا اوپنهایمر» جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره ونیز 2014 را کسب کرد.

هیأت داوران جایزه بهترین فیلمنامه را به فیلم «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی‌اعتماد از ایران اعطا کرد و جایزه ویژه هیأت داوران نیز به فیلم «سیواس» ساخته «کان مژده‌چی» محصول مشترک ترکیه و آلمان رسید.

سینما فستیوال

در بخش بازیگری جایزه بهترین بازیگر مرد به «آدام درایور» و بهترین بازیگر زن به «آلبا رورواچر» برای فیلم «قلب‌های گرسنه» اعطا شد.

جایزه «مارچلو ماستریانی» برای بهترین بازیگر زن یا مرد جوان جشنواره به «رومین پاول» برای نقش آفرینی در فیلم «آخرین ضربه چکش» از فرانسه رسید.

همچنین جایزه شیر آینده ویژه بهترین فیلم اول جشنواره به «دادگاه» ساخته «چایتانیا تامانه» اعطا‌ء شد که در بخش افق‌های جشنواره نیز عنوان بهترین فیلم را کسب کرد.

فیلم «یک روز خاص» ساخته «اتوره اسکولا» نیز جایزه بهترین بازسازی شده را در بخش کلاسیک هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز به دست آورد.

در بخش افق‌های جشنواره «ناجی ابو نوار» برای فیلم «Theeb» جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد و جایزه ویژه هیأت داوران نیز به فیلم «برلوسکونی» ساخته «فرانکو مورسکو» رسید.

سینما فستیوال

هفتادویکمین جشنواره‌ی فیلم ونیز از 27 اوت با نمایش فیلم «مرد پرنده یا فضیلت غیرمنتظره نادانی» ساخته «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» آغاز به کار کرد و با نمایش فیلم «عصر طلایی» ساخته «آن هویی» کارگردان هنگ کنگی پایان یافت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *