“سیزده ” ، جایزه برترین فیلم آسیایی جشنواره ورشو را به ایران آورد

 در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی ورشو هیات داوران جایزه نت پک که متشکل از سه داور بین المللی از کشورهای هند، ژاپن و لهستان بودند، جایزه برترین فیلم آسیایی را به فیلم سیزده اهدا کردند.

تئاتر فستیوال

به گزارش سینما فستیوال ، همزمان با حضور فیلم سیزده به کارگردانی هومن سیدی در جشنواره پوسان کره و دریافت جایزه بخش موج نو، این فیلم در جشنواره ورشو در بخش مسابقه فیلم های اول و دوم نیز به اکران در آمد.
در طی مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی ورشو که در تاریخ 26 مهرماه برگزار شد، هیات داوران جایزه نت پک که متشکل از سه داور بین المللی از کشورهای هند، ژاپن و لهستان بودند، جایزه برترین فیلم آسیایی را به فیلم سیزده اهدا کردند.
هیات داوران در بیانیه ایی از نگاه فیلم به روابط اجتماعی انسانها و توجه ویژه فیلم به مسائل جوانان قدردانی کردند.
عرضه بین المللی فیلم سیزده توسط موسسه رسانه های تصویری صورت می گیرد و نت پک در واقع بنیادی است برای گسترش و ترویج فیلمهای آسیایی و هدف از اهدای این جایزه معرفی فیلمسازان جوان و مستعد آسیایی در عرصه بین المللی می باشد.
در حال حاضر اعضای داوری نت پک در 44 فستیوال بین المللی در 28 کشور دنیا حضور می یابند و فیلم های آسیایی را مورد داوری و بررسی قرار می دهند و در روز اختتامیه جشنواره تندیس و لوح افتخار را به برترین فیلم آسیایی از میان آثاری که تجربه اول و یا دوم کارگردان آسیایی باشد، اهدا می کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *