سازنده “عروسک چینی بابا” جزو 10 فیلمساز برتر آسیا

علی زارع قنات‌نوی نویسنده و کارگردان انیمیشن «عروسک چینی بابا» به عنوان 10 فیلمساز برتر سال آسیا در جشن “IFVA “انتخاب شد.

ifva 2014

به گزارش سینما فستیوال ، کارگردان «عروسک چینی بابا» در بیستمین جشنواره” IFVA “آسیا که در مارچ 2015 در هنگ هنگ برگزار می‌شود، حاضر خواهد شد.

انیمیشن «عروسک چینی بابا» ، پیش از این جایزه بهترین فیلم جشنواره “ویوستر” سوییس ، بهترین انیمیشن از جشنواره” کائوشینگ” هنگ کنگ و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از جشنواره “viwester” سوییس و جایزه و لوح تقدیر بهترین انیمیشن از جشنواره‌های “انیماماندی” و “بلوهرزنته” برزیل،” اورلوک” ایتالیا،” اکسگراند” آلمان، “نائوسای” یونان، “سیکاف” کره جنوبی ، “میشیگان” آمریکا را از آن خود کرده است؛ این فیلم در بیش از 130 جشنواره به عنوان نماینده ایران حضور داشته است.

این فیلم اقتباسی آزاد از داستان عروسک چینی بابا نوشته هوشنگ گلشیری است و داستان دختری است که زندانی شدن و کشته شدن پدرش نویسنده‌اش را بوسیله عروسکهای مادرش بازسازی می‌کند.

«عروسک چینی بابا» محصول مدرسه کارگاهی سینمای شیراز است و طی سه سال طراحی و اجرا شده است. سبک انیمیشن فیلم، روتوسکوپی و دو بعدی است که برای اولین‌بار با چنین حجمی در ایران به اجرا درآمده است و زمان فیلم پانزده دقیقه است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *