رییس جشنواره ونیز: جنگ میان جشنواره‌های معتبر، احمقانه است

«آلبرتو باربارا»، رئیس جشنواره ونیز معتقد است جشنواره‌های سینمایی به جای جنگ و ستیز، با یکدیگر همکاری کنند.

سینما فستیوال

به گزارش سینما فستیوال، «آلبرتو باربارا»، رییس جشنواره فیلم ونیز – قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان – ضمن احمقانه خواندن جنگ میان جشنواره‌های مطرح سینمایی جهان اظهار کرد: برای جذب استودیوهای بزرگ فیلمسازی باید با هم همکاری کنیم.

«باربارا» در جریان برگزاری جشنواره فیلم ونیز در مصاحبه‌ای گفت: جشنوار‌های معتبر سینمایی نیازی به رقابت ندارند. ما در این جا هستیم تا کارمان را انجام دهیم که در واقع نمایش فیلم‌های خوب‌، کمک به فیلمسازان برای دستیابی به بازار و غیره است.

«باربارا» در ادامه افزود: من با روسای جشنواره‌های کن‌، برلین و همچنین جشنواره تورنتو ملاقات کرده‌ام و درباره همکاری بیشتر تبادل نظر کرده‌ایم. یکی از مشکلاتی که همه جشنواره‌های سینمایی با آن رو به رو هستند این است که هالیوود دیگر الزاما به این رویدادهای سینمایی به عنوان راهی مناسب برای نمایش و معرفی فیلم‌های پرهزینه خود نگاه نمی‌کند و بیشتر استودیوهای بزرگ فیلمسازی جشنواره‌ها را به عنوان اولین گزینه برای تبلیغ فیلم در نظر نمی‌گیرند.

رییس جشنواره ونیز ادامه داد: علی‌رغم هزینه بالای نمایش فیلم در جشنواره ونیز به سبب هزینه‌های گران هتل و حمل و نقل آبی، جشنواره ونیز روی پای خود ایستاده است.

«پاسکال دیوت»، رئیس بخش بازار جشنواره ونیز که برای سومین سال برگزار می‌شود نیز گفت: تا سه سال پیش چیزی به عنوان بازار فیلم نداشتیم اما امسال موفق به جذب تعداد زیادی از فعالان در عرصه پخش و بازاریابی فیلم در ونیز بودیم، به طوریکه مجبور شدیم از میان تمام تقاضاها تنها برای 34 شرکت مجوز حضور صادر کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *