ریو پرفروش‌ترین انیمیشن سینماهای جهان

قسمت دوم انیمیشن «ریو» با شکست دادن «کاپیتان آمریکا 2» در صدر جدول هفتگی پرفروش‌ترین های سینماهای جهان نشست.

 rio2

به گزارش سینما فستیوال به نقل از ایسنا، انیمیشن «ریو 2» توانست در رقابتی نزدیک با فیلم «کاپیتان آمریکا 2» با رقم زدن فروش 62.3 میلیون دلاری از بیش از 19 هزار سالن سینمای 62 کشور جهان عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینماهای جهان را از آن کند.

انیمیشن «ریو 2» در اولین هفته نمایش خود در سینماهای چین با فروش 12.1 میلیون دلار در مکان دوم پرفروش‌ها قرار گرفت تا نسبت به فروش آغازین قسمت اول این انیمیشن در سال 2011 شاهد رشد 150 درصدی باشد.

به گزارش اسکرین دیلی، همچنین این انیمیشن توانست با فروش هشت میلیون دلاری در سینماهای مکزیک نیز افزایش 90 درصدی نسبت به قسمت اول این انیمیشن رقم بزند و پس از «عصر یخی 3» و «عصر یخی 4»‌، پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما مکزیک نام بگیرد.

«ریو 2» در هفته‌ای که گذشت موفق به فروش 4.6 میلیون دلاری در فرانسه در هفته آغازین نمایش و همچنین فروش 2.9 میلیون دلاری در سینماهای انگلیس شد تا میزان فروش این انیمیشن در دومین هفته نمایش در این کشور به 11.5 میلیون دلار اتقاء یابد.

همچنین انیمیشن جدید محصول فاکس در سومین هفته نمایش خود در سینماهای برزیل نیز توانست مجموع فروش خود را به 18.9 میلیون دلار برساند.

فیلم «هتل بزرگ بوداپست» جدیدترین ساخته «وس اندرسون» نیز این هفته 7.2 میلیون دلار از 2388 سالن سینمای 37 کشور جهان فروخت تا مجموع فروش خارجی خود را به 64.3 میلیون دلار ارتقاء داد. این

فیلم در اولین هفته نمایش خود 1.8 میلیون دلار از 108 سالن سینمای استرالیا و یک میلیون دلار نیز از 186 سالن سینمای ایتالیا به دست آورد.

فیلم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی» نیز که در رقابتی نزدیک با انیمیشن «ریو 2» در مکان دوم پرفروش‌ترین‌های این هفته سینمای جهان جای گرفت، از سینماهای 54 کشور جهان موفق به کسب 60.6 میلیون دلار فروش شد تا مجموع فروش خارجی خود را به بیش از 317 و مجموع فروش جهانی‌اش را به 476 میلیون دلار افزایش دهد.

این فیلم ابر قهرمانی و تخیلی محصول کمپانی دیسنی توانست در هفته اول نمایش‌ در سینماهای برزیل با فروش 6.9 میلیون دلاری در صدر قرار بگیرد تا رکورد فروش آغازین فیلم‌هایی چون «مرد آهنی»، «ثور»، «مرد آهنی 3» و همچنین قسمت اول «کاپیتان آمریکا» را در این کشور بشکند.

انیمیشن برنده اسکار «منجمد» نیز توانست مجموع فروش جهانی خود را به بیش از 1.1 میلیارد دلار ارتقاء دهد تا مکان هشتم پرفروش‌ترین ‌های تاریخ سینما را از فیلم «سقوط آسمانی» بگیرد.

فیلم «نوح» ساخته پرحاشیه و بحث انگیز «دارن آرونوفسکی» نیز این هفته فروش 36.2 میلیون دلاری در 53 کشور جهان را رقم زد تا میزان فروش خارجی خود را به 162 میلیون دلار برساند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *