رکورد فروش سینمای آمریکا با «در جستجوی دُری» شکسته شد

«در جستجوی دُری» با فروش ۱۳۶ میلیون دلاری رکور فروش آغازین فیلم‌های انیمیشن تاریخ سینمای آمریکا جابه‌جا کرد .

در جستجوی دُری

به گزارش سینما فستیوال ، هالییود ریپورتر گزارش کرد که انیمیشن جدید «در جستجوی دُری» محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی که دنباله انیمیشن معروف «درجستجوی نمو»‌ است در اولین هفته نمایش در سینماهای آمریکا در ببیش از ۴۳۰۰ سالن سینما به روی پرده رفت و به فروش چشمگیر  ۱۳۶/۲ میلیون دلار دست یافت.

«در جستجوی دُری» همچنین با ثبت فروش  ۱۳۶/۲  میلیون دلاری در اولین هفته اکران به عنوان تنها انیمیشن در فهرست ۲۰ فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکا  در هفته آغازین نمایش قرار گرفت.

 این انیمیشن در بازارهای خارجی نیز نمایش موفقی داشت و در ۲۹ کشوری که به روی پرده  رفت، فروش ۵۰ میلیون دلاری را رقم زد تا در اولین هفته اکران به فروش جهانی ۱۸۶/۲ میلیون دلار دست یافته باشد.

 رکورد  فروش آغازین  یک انیمیشن  در سینماهای آمریکا پیش از این در اختیار قسمت سوم مجموعه «شرک» بود که در سال ۲۰۰۷  فروش آغازین  ۱۲۱/۶ میلیون  دلاری را تجربه کرده بود و رکورد فورش آغازین محصولات پیکسار نیز  با ۱۱۰ میلیون دلار  در اختیار «داستان اسباب بازی ۳» ( ۲۰۱۰) بود.

انیمشین «در جستجوی دُری» که درجه سینمایی A گرفته است، فیلمی است که با توجه به عملکرد  ضعیف دنباله‌های سینمایی برای گیشه تابستانی هالیوود ضروری بود و به خوبی  قدرت خانواده‌ها در ایجاد فروش خوب آثار سینمایی را نشان داد، بطوری که ۶۵ درصد از مخاطبان این انیمیشن در هفته اول نمایش خانواده‌ها بودند، ۲۶ درصد ازمخاطبان  را بزرگسالان و همچنین ۹ درصد را نوجوانان تشکیل می‌دادند.

«دیو هولیس» مدیر توزیع داخلی کمپانی دیزنی در این باره گفت: فاصله ۱۳ ساله بین اکران قسمت اول و دوم این انیمیشن  موجب شده افراد اشتیاق زیادی برای تماشای قسمت دوم آن داشته باشند. این هفدهمین محصول پیاپی از استودیو انیمیشن سازی پیکسار است که درجه سینمایی Aمی‌گیرد.

انیمیشن «در جستجوی دُری» روز جمعه و در اولین روز نمایش ۵۵/۲ میلیون دلار فروخت و رکور فروش یک روزه انیمیشن‌ها را نیز از «شرک۳»  پس گرفت که در سال ۲۰۰۷  در اولین روز نمایش ۴۷ میلیون دلار فروخته بود.

در انیمیشن «در جستجوی دُری» که به کارگردانی «اندرو استانتون»‌و «آنگس مک‌لین» در استودیو پیکسار کمپانی دیزنی ساخته شده است، «آلن دی جنوس» و «البرت بورکس» صداپیشگی شخصیت‌های  اصلی را بر عهده دارند.

انیمیشن «در جستجوی نمو» در سال ۲۰۰۳ میلادی در نهایت موفق به ثبت فروش بالغ بر ۹۳۶ میلیون دلار درگیشه جهانی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *