انتشار فراخوان بخش سینمای ملی و بین المللی جشنواره فیلم مقاومت

 روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اعلام رقابت 12 استان برای میزبانی از این رخداد از احتمال برگزاری جشنواره در تهران خبر داد.

مقاومت

به گزارش سینما فستیوال یزدان عشیری مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت  در گفت و گو با  ایرنا با این توضیح که فراخوان بخش سینمای ملی و بین المللی جشنواره فیلم مقاومت منتشر شده، گفت: با توجه به اهمیت این رویداد و زمان بر بودن مراحل برگزاری جشنواره، فراخوان از هفته قبل ازآغاز سال جدید ارسال و هماهنگی آثار بخش بین الملل به دبیرخانه آغاز شد.

وی با اشاره به این مساله که بخش ملی نیز به خاطر دوسالانه بودن، امسال از محتوا و تنوع بالایی برخوردار است ادامه داد: تعداد آثار علاوه بر بخش سینمایی در سایر بخش های فیلم کوتاه و ویدئویی نسبت به سال های گذشته بیشتر است.

عشیری درباره برنامه های جدیدی که در این دوره جشنواره فیلم مقاومت اجرایی خواهد شد، گفت: امسال به بحث اقتصاد مقاومتی، مقابله با تروریسم، فتنه و جریان انحرافی و همچنین پرداختن به آثاری در ارتباط با شهدای هسته ای، نقش مردم مقابل تروریسم ، فتنه و منافقین برنامه های ویژه ای خواهیم داشت.

وی افزود: موضوعات جدید دیگری را هم به این دوره اضافه کردیم که از آن جمله می توان به مسائل جهان اسلام، اندیشه های تکفیری، نقش وحدت اسلامی در مقابله با جنگ نرم اشاره کرد .ˈ

عشیری سپس گفت: در اینجا باید این نکته را حتما در نظر داشته باشیم شبکه های ماهواره ای و رسانه های فارسی زبان بالغ بر 160 شبکه هستند که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود و بر ضد جمهوری اسلامی قد علم کرده اند.

عشیری تصریح کرد ستاد اجرایی جشنواره مقاومت اسلامی امسال با سالگرد یادبود شهید آوینی رسما کار خود را آغاز کرد و در مرحله اول روند پذیرش آثار را مورد توجه قرار داد. این جشنواره شاخص ترین جشنواره بعد از انقلاب اسلامی در حوزه سینما بوده است و جامعه سینمایی و اهالی رسانه نقشی مهم در حرکت های جریان ساز و رو به جلو خواهند داشت.

وی با اشاره به نامگذاری مقام معظم رهبری و ارتباط آن با جشنواره امسال گفت: رویکرد اصلی جشنواره امسال با توجه به نامگذاری مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی به جایگاه اقتصاد و فرهنگ توجه ویژه ای دارد. در همین راستا موضوع جنگ نرم در موضع فرهنگ به همین خاطر گنجانده شده همین طور جایگاه امربه معروف و نهی از منکر و سایر رویکردهایی که پیش از این گفته شد.

مدیر روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در ارتباط با محل برگزاری جشنواره توضیح داد: 12 استان متقاضی میزبانی هستند اما در مورد هیچ کدام آنها هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است اگرچه برپایی این برنامه در تهران از احتمال قوی تری برخوردار است چرا که امسال با حجم بالا، تنوع و گستردگی آثار در این دوره سینماهای شهرستان ها امکانات سخت افزاری و ظرفیت لازم را برای نمایش و اجرای این دوره جشنواره ندارند.

عشیری با بیان آنکه سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد ، گفت: اولین نشست خبری سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اوایل اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *